Реклама

Дихання людей використовуватимуть для отримання палива

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 07 February 2009

john-lennon-airportАеропорт Джона Ленона в Ліверпулі незабаром стане першим у світі місцем, де буде використана новітня технологія що дозволяє перетворювати в біопаливо ... дихання пасажирів.


Eco-box, розроблений компанією Origo Industries, буде вловлювати вуглекислий газ, видихуваний людьми, і перетворювати його в паливо для систем опалення й транспорту аеропорту.

Спочатку Eco-box розроблявся для скорочення викидів вуглекислого газу транспортними засобами. Принцип роботи приладу досить простий: він уловлює вуглекислий газ за допомогою фото-біореактора, де той служить сировиною для водоростей, що створюють біомасу. Отримана біомаса потім очищується й перетворюється в біопаливо.

«Проект по введенню системи в аеропорті - це лише рання проба системи, що згодом може значно вплинути на те, як компанії отримують паливо й стежать за викидами парникових газів» - заявив виконавчий директор і засновник Origo Industries Айан Х'юстон.

Встановлення систем почалося в січні, а метою першого запуску проекту є одержання 24 000 галонів палива, а також обігрів і забезпечення гарячою водою всього аеропорту. Згодом компанія планує наростити потужність системи до 800 галонів біопалива в день (близько 290 000 галонів палива в рік).

Origo Industries планує зробити революцію в області палива з урахуванням змін клімату. У найближчих планах компанії - розробити систему для одержання біопалива авіаційної якості. Ціна системи не розголошується, але із заяв компанії випливає, що окупиться вона протягом року.

 

 

За матеріалами: iscience.ru