Реклама

Екологічно чистий острів у затоці Баку

( 1 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Thursday, 05 February 2009

ziraZira Zero Island - концептуальний проект острова площею в 1.000.000 м2, головною особливістю якого є те, що він є абсолютно екологічно чистим та повністю незалежним від зовнішніх ресурсів. Острів Зіра, що за проектом розташований у затоці столиці Азербайджану Баку, стане свого роду курортом посеред Каспійського моря.Острів Зіра стане чудовим місцем для проживання людей із мінімальним споживанням природних ресурсів. Будинки на острові планується підігрівати та охолоджувати за допомогою теплових водяних насосів, під’єднаних до оточуючого Каспійського моря. Теплові сонячні панелі, вбудовані в саму архітектуру острову зможуть нагрівати достатню кількість води для всього населення.

zira1


Стічні води переправляються на водоочисний завод, де вода утилізується, очищується та в подальшому використовується для зрошування. Тверда частина стічних вод обробляється, складається та використовується як добриво.

zira2


Острів Зіра має досить зручне розташування, враховуючи що Баку – дуже вітряне місце, тому використання цілої мережі із вітряних електрогенераторів у відкритому морі дозволить йому використовувати своє власне екологічно чисте джерело електроенергії.

zira3

zira4

zira5


Проект розроблено датською компанією BIG Architects.