Реклама

Новітні навігатори використовуватимуть магнітне поле Землі замість супутників

( 9 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 18 May 2014

квантовий чипЕксперти Національної фізичної лабораторії (NPL), бермінгемського університету та військові інженери з науково-технологічного парку Портон Даун, що працює в інтересах ВПК Великобританії, приступили до розробки навігаторів, яким не потрібні навігаційні супутники.

В основі роботи нового пристрою лежить квантовий мікрочип, який вимірює полярність і величину магнітного поля. Порівнюючи ці параметри з магнітною картою, закладеною у пам'ять пристрою, квантовий навігатор здатний визначити власне місце розташування з вищою точністю, ніж традиційні GPS-аналоги.

Магнітні навігатори мають кілька особливостей, які роблять їх незамінними для військових (ось чому розробкою пристроїв займаються у Портон Дауні). По-перше, такі навігатори неможливо обдурити, у той час, як за наявності певного обладнання покази GPS-навігаторів можна «відкоригувати» у потрібну сторону. По-друге, робота магнітних навігаторів не так сильно залежить від видимості навігаційних супутників. Зокрема, подібні пристрої не втрачають працездатність на атомних субмаринах, що занурилися на глибину близько 1000 м. Нарешті, для розгортання магнітної навігаційної системи не потрібні ні низькоорбітальні супутники, ні опорні передавачі, розташовані на земній поверхні. А це значно підвищує «політичну стійкість» навігаційних систем.

магнітне поле

Магнітне поле землі стабільне, чим дано користуються перелітні птахи

Розробки пристрою ведуться відразу за двома напрямками: армійському і комерційному. Перший напрямок засекречено, але вже відомо, що міністерство оборони Великобританії виділило на розробку магнітних навігаторів £270 млн. ($454 млн.). Враховуючи трепетне ставлення англо-саксів до грошових знаків можна не сумніватися в тому, що раніше проведені британськими вченими роботи виявилися вельми плідними.

Що стосується громадянського спрямування, то аналітики вважають магнітні навігатори багатообіцяючим ринком, оператори якого отримають мільярдні прибутки. Найбільшу перспективу, на їх думку, представляють сегменти мобільних телефонів і автомобільних навігаторів.

полярне сяйво

Вченим доведеться вирішити проблему збурення магнітного поля Землі на піках сонячної активності або при атаці іоносфери сонячними променями

Експерти відзначають ще одну причину, по якій необхідно розвивати навігаційні системи, які не використовують штучні супутники Землі (ШСЗ). Число користувачів GPS поступово наближується до критичного рівня. Хакери вже показали, що численні вразливості GPS і ГЛОНАСС можуть бути використані не тільки військовими і спецслужбами, а і терористами. Нарешті, орбітальна складова супутникових навігаційних систем може бути пошкоджена космічним випромінюванням, що виникають, наприклад, у періоди сплесків сонячної активності.

На думку експертів, розробка військових магнітних навігаторів буде завершена протягом 2-3 років. Для цивільних ґаджетів подібні технології стануть доступними через п'ять років.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: vesti.ua