Реклама

Навігаційний чип Broadcom зможе визначати своє положення навіть всередині приміщень

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 26 April 2012

навігаційний чип Broadcom BCM4752Усім відомо, що сучасні навігаційні засоби у смартфонах, планшетних комп'ютерах і навігаторах практично не працюють всередині будинків, та й не тільки будинків, вони не працюють навіть у досить густому лісі. Але завдяки новому навігаційному чипу Broadcom BCM4752 у найближчому майбутньому можливо буде визначати своє положення з точністю до декількох сантиметрів навіть всередині будинків.

Крім цього, з такою ж точністю новий чип буде визначати і положення по вертикалі, завдяки чому можна буде точно дізнатись на якому поверсі будинку Ви знаходитесь. Відповідно до прес-релізу компанії Broadcom Corp., все вищеописане новий чип робить за рахунок об'єднання даних від маси різних датчиків і підтримки різноманітних протоколів бездротового зв'язку. Всі експлуатаційні характеристики нового чипу у 10 разів перевищують характеристики найближчих конкурентів і це при меншому у два рази розмірі і при половині споживаної потужності.

Висока точність визначення місця розташування новим чипом досягається за рахунок того, що чип BCM4752 "спілкується" із чотирма різними навігаційними системами, GPS, Глонасс, QZSS і SBAS, що дозволяє йому одержувати дані від 59 навігаційних супутників, що висять над нашими головами. Крім цього, у якості додаткових навігаційних опорних точок чип використовує сигнали від вишок стільникового зв'язку. Для орієнтації всередині приміщень як орієнтири використовуються сигнали точок бездротових мереж Wi-Fi, 4G, 5G, Bluetooth і NFC (near field communication). Більш точне вертикальне і горизонтальне місце розташування чип обчислює за допомогою маси датчиків, таких як акселерометри, лічильники кількості кроків, твердотільних гіроскопів, висотомірів і магнітометрів.

У даний час компанія Broadcom вже почала виробництво чипів BCM4752, таким чином, смартфони, планшети та інші пристрої із цим чипом можуть з'явитися вже через рік. Але це ще не означає, що відразу можна буде користуватися всіма можливостями високоточної трьохкоординатної навігації, для цього буде потрібно як мінімум відповідне програмне забезпечення. Компанія Google, передбачаючи неминучу появу систем навігації, що функціонують у приміщеннях, у рамках сервісів Street View і Google Maps відкрила доступ до внутрішніх приміщень деяких будинків. Тепер, маючи у руках пристрій із чипом BCM4752 і навігацією Google Maps або Microsoft SemanticMap, можна буде легко зорієнтуватися, знайти ліфт і без запізнень встигнути на співбесіду в офіс, що знаходиться на якомусь із поверхів даного будинку. А пристрої доповненої реальності, такі як окуляри Google Project Glass, стануть у цій справі чудовими помічниками.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org