Реклама

Бездротові з'єднання можна пришвидшити у 10 разів за допомогою алгебри

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Thursday, 01 November 2012

пряма корекція помилок бездротових з'єднаньКоманда дослідників з MIT, Caltech, Harvard і деяких європейських університетів, розробила спосіб збільшити продуктивність бездротових мереж у 10 разів, не витрачаючи коштів на збільшення кількості вузлів бездротового доступу чи збільшення спектру сигналу. Це дослідження вплине на продуктивність LTE та WiFi мереж.

По суті, інновація, що одержала назву закодованого TCP, полягає у тому, щоб повністю вилучити затримки часу, що викликаються втратою пакетів даних. У провідних мережах, втрата пакетів трапляється дуже рідко, але у випадку з бездротовими мережами, втрата пакетів виходить на перше місце серед факторів, що зменшують пропускну здатність. За інформацією Technology Review, втрати пакетів у мережах WiFi у середньому становлять 2% від усіх переданих даних, а наприклад на швидкісному поїзді, частка втрат може сягати 5%.

Навіть одиничний пропущений пакет даних, викликає значну затримку, оскільки потрібен час на те, щоб приймач повідомив відправника про втрату пакета, після чого загублений пакет відсилається заново.

Дослідники створили закодований TCP з тією метою, щоб втрата пакетів не збільшувала час затримки і не було потрібно заново відсилати їх. Закодований TCP збирає пакети у блоки та трансформує їх в алгебраїчні рівняння, що описують ці пакети. Якщо частина даних загублена, то приймач може розв'язати рівняння і отримати з нього загублені дані. Процес розв'язання рівнянь є "простим і лінійним" та не вимагає складних обчислень від роутера, смартфона чи ноутбука.

У ході випробувань, закодований TCP дозволив значно прискорити передачу даних. Дослідники з MIT виявили, що WiFi на території кампуса (2% втрат) прискорився з 1Mbps до 16Mbps. На швидкісному потязі (5% втрат), швидкість інтернету збільшилася з 0,5Mbps до 13,5Mbps.

Для дослідників таке приголомшуюче прискорення не стало сюрпризом. Протокол TCP розроблявся для провідних мереж, де частка пакетів, що втрачаються, мала. Бездротові мережі потребують впровадження так званої Прямої корекції помилок, чим і є закодований TCP.

Звичайно, прискорення з'єднання можна очікувати лише за умови наявності втрати пакетів. В інших випадках, закодований TCP не зможе збільшити швидкість. Тому дана інновація призначена саме для бездротових і стільникових мереж, де додавання базових станцій є дуже дорогим вирішенням проблеми втрати пакетів, і закодований TCP стане дуже доречним.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru