Реклама

Інверсія магнітного поля Сонця "запізнилась" на рік

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 06 January 2014

магнітні полюси СонцяСередина сонячного 11-річного циклу закінчилася зміною магнітних полюсів Сонця: Південний і Північний магнітні полюси нашої зірки помінялися місцями. «Інверсія магнітного поля Сонця - це велика подія», - відзначає фахівець НАСА доктор Тоні Філіпс.

 

Астрономи виявили найхолодніший об'єкт у Всесвіті

( 15 Голосів, Всередньому: 4.27 із 5 )
Sunday, 03 November 2013

Туманність БумерангаНещодавно введений у стрій субміліметровий телескоп ALMA (Atacama Large Millimeter / submillimeter Array), що працює у високогірній чилійській пустелі Атакама у Південній Америці, виявив у Всесвіті об'єкт, що претендуватиме на звання найхолоднішого об'єкта. Йдеться про Туманність Бумеранга. Судячи з даних телескопа, температура туманності складає всього 1 градус Кельвіна або мінус 272,15 градусів за шкалою Цельсія. Цей показник всього на один градус вище абсолютного нуля - мінімально можливої температури.

 

Нова теорія виникнення Всесвіту пояснює найбільші загадки світобудови

( 23 Голосів, Всередньому: 4.70 із 5 )
Monday, 23 September 2013

чорна діраВсесвіт, на думку фізиків-теоретиків, зародився зовсім не у результаті Великого Вибуху, а внаслідок перетворення на чорну діру чотиривимірної зірки, що спровокувало викид «сміття». Саме це сміття і стало основою нашої світобудови.

 

Центр Чумацького Шляху за формою нагадує арахіс та букву Х

( 8 Голосів, Всередньому: 4.62 із 5 )
Sunday, 15 September 2013

галактичний балджНайдетальніша 3D-карта нашої галактики побудована астрономами Європейської південної обсерваторії. Виявилося, що центр Чумацького Шляху одночасно нагадує арахіс і букву X.

 

NASA будуватиме космічну техніку на орбіті за допомогою роботів-павуків

( 11 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 08 September 2013

NASA роботи-павукиОстаннім часом все частіше і частіше ми чуємо про технології тривимірного друку, орієнтовані на застосування у космічному просторі і в умовах невагомості, розробка яких ведеться на замовлення і під фінансуванням американського космічного агентства NASA. Тепер стала відомою кінцева мета всіх цих розробок. NASA, за допомогою роботів-павуків, озброєних пристроями тривимірного друку та іншими обробними інструментами, планує налагодити будівництво величезних космічних кораблів, антен та інших габаритних вузлів космічних апаратів прямо у відкритому космосі.

 

Гейзери підтвердили наявність підлідного океану у супутника Сатурна

( 10 Голосів, Всередньому: 4.90 із 5 )
Thursday, 01 August 2013

ЕнцеладАналіз даних космічного зонда "Кассіні", проведений групою під керівництвом Метта Хедмана (Matt Hedman) з Корнельського університету (США), показав, що інтенсивність виверження водяних гейзерів Енцеладу, що часто викидають у космос окрім води різні складні органічні молекули, обернено пропорційна відстані від нього до Сатурна - планети, навколо якої обертається супутник.

 

Британські інженери провели успішне випробування зонда-пенетратора

( 10 Голосів, Всередньому: 4.70 із 5 )
Monday, 15 July 2013

зонд-пенетраторБританські інженери провели нові випробування зонда-пенетратора, призначеного для проникнення у крижану поверхню супутника Юпітера Європи. У ході експерименту 20-кілограмовий зонд, що нагадує артилерійський снаряд, розігнали на спеціальному стенді до швидкості в 340 метрів за секунду. Після цього апарат врізався у десятитонну брилу льоду, при цьому прискорення гальмування, яке діяло на нього, у 24 тисячі разів перевершувало прискорення вільного падіння (g).

 
Сторінка 1 з 30