Реклама

NASA опублікувало гігапіксельне фото Марса зроблене марсоходом Curiosity

( 15 Голосів, Всередньому: 4.93 із 5 )
Sunday, 23 June 2013

панорама МарсаФахівці NASA, які працюючть з даними марсохода «К'юріосіті» опублікували панораму Марса розміром 1,3 мільярда пікселів, зібрану з майже 900 окремих знімків. В оригінальному вигляді панораму можна переглянути на спеціальній сторінці NASA, її стислу версію (~ 159 мегабайт) можна скачати з сайту лабораторії JPL, там же наводиться опис зображення.

Більшість (850) знімків, з яких зібрана панорама, було отримано довгофокусною камерою Mastcam, ще 21 фотографія була зроблена широкутовою камерою того ж інструмента і 25 додаткових чорно-білих зображень були зроблені навігаційною камерою Navcam.

Усі знімки були зроблені у період з 5 жовтня по 16 листопада 2012 року на піщаній ділянці, що отримала назву Рокнест, де ровер раніше відбирав проби ґрунту. На панорамі можна розглянути близькі ділянки поверхні Марса, які виглядають по-різному внаслідок відмінності в освітленні та різній кількості пилу в атмосфері планети в момент зйомки.

гігапіксельна панорама Марса

«К'юріосіті» опустився на поверхню Червоної планети 6 серпня 2012. За час перебування він вже встиг виявити свідчення існування на поверхні планети води, хімічний склад якої допускає існування живих організмів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru