Реклама

NASA та ESA розробляють міні-субмарини для відправки на Європу

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 13 June 2013

міні-субмаринаВкрита крижаною кіркою Європа - природний супутник Юпітера - цікавить вчених вже багато років. Аерокосмічне агентство NASA із задоволенням б «поринуло і поплавало» під товстим шаром замерзлої води, але поки не зовсім ясно, як же це зробити безпечно і без непосильних витрат. І тут на допомогу можуть прийти крихітні субмарини, розробку яких зараз ведуть у лабораторії NASA Jet Propulsion (JPL), а також вчені з Уппсальского університету Швеції.

Коли ці крихітні космічні підводні човни будуть готові, їх розмір буде не більше двох звичайних банок з-під содової. Такий розмір дослідницького апарату не лише дозволить істотно заощадити при його запуску у космос (як відомо, кожний відправлений у космос кілограм ваги обходиться агентствам у десятки тисяч доларів), але і повинен значно спростити завдання пробиття під крижаний щит Європи.

В ідеалі завданням програми є відправка на Європу апарату, оснащеного високотехнологічним буром та обладнанням, яке буде збирати інформацію про підводну обстановку. Будучи під водою, підводний апарат буде з'єднуватися з базовою станцією кабелем, по якому буде здійснюватися передача одержуваної човном інформації і сигнали для управління вісьмома маленькими двигунами субмарини.

міні-субмарина

Перші прототипи таких човнів шведська команда вже зібрала. Причому зібрала вона їх завдяки технології 3D-друку. Самі прототипи поки пластикові, але кінцеві версії малюсіньких космічних підводних човнів будуть використовувати титановий корпус, який дозволить вберегти тендітні сенсори та апаратуру для дослідження.

Конкретних дат запуску міні-субмарин на Європу поки не оголошували. Але NASA і Європейське космічне агентство активно рухаються до поставленої мети. Зараз головним завданням вчених є пошук відповіді на запитання «скільки ж льоду доведеться бурити». Якщо все піде за планом, то місія з буріння крижаної кірки Європи повинна буде відбутися десь у 2030 році.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: hi-news.ru