Реклама

Виявлено першу зірку з трьома планетами у сприятливій для життя зоні

( 11 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 28 June 2013

вид з поверхні екзопланетиВчені-астрономи оголосили про виявлення трьох екзопланет, що знаходяться у сприятливій для життя зоні зорі Gliese 667C. Більш детальне вивчення цієї системи підтвердило, що ці планети не є газовими гігантами, їх розміри і маса можуть перевищувати аналогічні показники Землі всього у кілька разів, що дозволяє віднести ці планети до класу супер-земель.

Зірка Gliese 667C є частиною системи Gliese 667 з трьома зірками, вона знаходиться на відстані 22 світлових років від Землі у сузір'ї Скорпіона. Але найцікавішим є те, що система зірки Gliese 667C є першою відкритою в історії астрономії системою, у якій існує відразу кілька планет, що знаходяться у зоні, в якій умови на поверхні планет можуть бути сприятливі для виникнення та існування життя.

Попередні дослідження системи Gliese 667C показали, що навколо зірки обертається три планети, одна з яких знаходиться у сприятливій зоні. Це послужило причиною підвищеного інтересу до цієї системи групи астрономів на чолі з Гуіллемом Англада-Ескудо (Guillem Anglada-Escudo) з університету Геттінгена, Німеччина, і Мікко Туомі (Mikko Tuomi) з університету Хартфордшира, Великобританія, які провели повторне, більш ретельне вивчення системи Gliese 667C. Проведені дослідження показали, що навколо зорі Gliese 667C обертається сім планет, три з яких знаходяться у сприятливій зоні.

система Gliese 667C

Три найцікавіші планети цієї системи обертаються навколо третьої, найслабшою зірки системи Gliese 667. Якщо дивитись у небо з поверхні будь-якої з цих планет, то дві інших зірки будуть виглядати як дуже яскраві зірки, видимі навіть у денний час, а вночі вони можуть забезпечити освітлення на рівні освітлення Землі повним яскравим Місяцем. Усі три планети займають весь простір у сприятливій зоні зірки Gliese 667C, у якій більше немає ні однієї стійкої орбіти, на якій могла б розміститися ще одна планета.

"Ми знали з результатів попередніх досліджень, що у зірки Gliese 667C було три планети, одна з яких стала причиною підвищеного інтересу. Провівши додаткові спостереження за системою і зробивши більш ретельний аналіз отриманих раніше даних, ми підтвердили існування трьох відомих планет і виявили ще кілька нових. А виявлення відразу трьох планет у сприятливій для життя зоні стало для нас повною несподіванкою, адже це перша така система, яку вдалося виявити астрономам" - розповідає Мікко Туомі.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org