Реклама

Космічний корабель на ядерному синтезі зможе долітати до Марсу за 30 днів

( 9 Голосів, Всередньому: 4.89 із 5 )
Wednesday, 10 April 2013

космічний корабельДослідники і вчені з Вашингтонського університету займаються розробкою технологій і рішень, які можуть лягти в основу конструкції космічного корабля, який приводиться в рух енергією, що одержується від реакції ядерного синтезу. Використання ядерного синтезу у якості джерела енергії дозволить подолати безліч труднощів і проблем, які роблять на даний час неможливими тривалі польоти людей у відкритий космос, серед яких можна виділити тривалий час перебування у дорозі, непомірні витрати на здійснення таких польотів і чималий ризик для здоров'я людей.

"У людей зараз не вийде податися далеко у глибини космосу за допомогою космічних кораблів, обладнаних двигунами, що використовують хімічну енергію палива. Саме тому люди зараз обмежені у своїх дослідженнях простором неподалік від Землі" - розповідає Джон Сло (John Slough), професор аеронавтики і астронавтики з Вашингтонського університету, - "Своєю роботою ми сподіваємося дати людям у руки дуже потужне джерело енергії, яке, у кінцевому рахунку, може зробити повсякденною річчю міжпланетні космічні перельоти".

Проект, над яким працює команда з Вашингтонського університету, фінансується у рамках програми NASA Innovative Advanced Concepts Program. На симпозіумі у минулому місяці представники компанії MSNW, президентом якої є професор Джон Сло, представили теоретичні обґрунтування можливості реалізації польоту на Марс з використанням енергії ядерного синтезу. Ці теоретичні обґрунтування є не просто математичними викладками і здогадками, вони підкріплені результатами комп'ютерних моделювань і результатами перших проведених експериментів.

У даний час за оцінками фахівців NASA подорож людини на Марс і назад, якщо будуть використані наявні технології, займе не менше чотирьох років часу. А сам космічний корабель, запас палива і його запуск обійдуться за попередніми оцінками надзвичайно дорого, близько 12 мільярдів доларів. Тому, для того, щоб почати освоювати космічні простори Сонячної системи, знадобляться нові космічні кораблі, обладнані принципово новими потужними джерелами енергії. Розуміючи, що час, коли проблема освоєння далекого космосу постане досить гостро, колись настане, агентство NASA і розпочало реалізацію дослідницької програми Innovative Advanced Concepts Program, на першому етапі якої з 700 пропозицій було відібрано 15 проектів для продовження роботи над ними.

Команда професора Джона Сло опублікувала свої розрахунки, що демонструють можливість здійснювати 30- і 90-денні польоти до Марса за допомогою космічного корабля, що рухається за рахунок енергії ядерного синтезу. Згідно з цими розрахунками такий переліт за рахунок малої тривалість буде досить практичним і набагато менш дорогим ніж польоти на ракетах з хімічним паливом. У даний час науковці збираються реалізувати всі свої теоретичні напрацювання у вигляді лабораторних експериментів і випробувань, які, у свою чергу, будуть об'єднані пізніше у вигляді єдиної експериментальної енергетичної установки, яка буде працювати за рахунок реакції ядерного синтезу.

установка ядерного синтезу

Реакція ядерного синтезу буде ініціюватися, коли згусток плазми, що володіє власним магнітним полем, збуджений особливим способом буде стиснутий до величезного тиску за рахунок впливу сильного зовнішнього магнітного поля. Слід зауважити, що ця технологія була успішно випробувана вченими на експериментальній лабораторній установці, що підтвердило її працездатність. Реакція ядерного синтезу виділяє величезну кількість енергії, якої достатньо для того, щоб привести в рух космічний корабель і розігнати його до високої швидкості. Ядерне паливо, об’ємом з маленьку піщинку, має енергетичний потенціал, рівний енергетичному потенціалу 5 літрів ракетного хімічного палива.

Рухова система, розроблена командою професора Джона Сло, працює таким чином - на початку циклу у камері двигуна створюється згусток збудженої плазми, навколо якого розташовуються кільця з м'якого металу, літію. Під впливом зовнішнього магнітного поля ці кільця створюють навколо плазми майже цільну оболонку, змушуючи її стискатися все сильніше і сильніше, до того моменту, поки не "спалахне" реакція ядерного синтезу. Ця реакція протримається в активному стані всього кілька мікросекунд часу, але енергії, що виділилася за весь цей час, буде більш ніж достатньо для того, щоб випарувати і перетворити у високотемпературну і високоенергетичну плазму металеву оболонку. Цей перегрітий матеріал, що знаходиться під величезним тиском і утримується магнітним полем, спрямовується назовні, рухаючи космічний корабель вперед. Такі цикли повторюються з періодичністю один раз на хвилину або близько того, забезпечуючи майже постійну тягу, здатну розігнати корабель до високої швидкості.

На даний час науковці працюють над технологією стиснення плазми до того моменту, коли почнеться реакція ядерного синтезу. Перші тестові випробування експериментальної установки професор Джон Сло планує провести до кінця цього літа.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org