Реклама

Нова теорія виникнення Всесвіту пояснює найбільші загадки світобудови

( 23 Голосів, Всередньому: 4.70 із 5 )
Monday, 23 September 2013

чорна діраВсесвіт, на думку фізиків-теоретиків, зародився зовсім не у результаті Великого Вибуху, а внаслідок перетворення на чорну діру чотиривимірної зірки, що спровокувало викид «сміття». Саме це сміття і стало основою нашої світобудови.

Команда фізиків - Раджеш Пурхасан (Razieh Pourhasan), Няєш Афшорді (Niayesh Afshordi) та Роберт Манн (Robert B. Mann) - висунули абсолютно нову теорію народження нашого Всесвіту. При всій своїй складності дана теорія пояснює багато проблемних моментів у сучасному уявленні Всесвіту.

У загальноприйнятій теорії появи Всесвіту йдеться про ключову роль у цьому процесі Великого Вибуху. Дана теорія узгоджується з видимою картиною розширення Всесвіту. Проте у неї є деякі проблемні місця. Так, не зовсім зрозуміло, наприклад, яким чином сингулярність, яка створила Всесвіт із практично однаковою температурою у різних куточках. Враховуючи вік нашого Всесвіту - приблизно 13,8 млрд. років - досягнення теперішньої температурної рівноваги неможливе.

Багато космологів стверджують, що розширення Всесвіту мало відбуватися швидше швидкості світла, але Афшорді відзначає хаотичність Великого Вибуху, тому неясно, як могла б утворитися ділянка того чи іншого розміру однорідна по температурі.

Нова модель виникнення Всесвіту пояснює дану загадку. Тривимірний Всесвіт плаває у новій моделі подібно мембрані у Всесвіті з чотирма вимірами. Фактично, Всесвіт являє собою багатовимірний фізичний об'єкт із розмірністю менше розмірності простору.

У чотиривимірного Всесвіту, звісно, чотиривимірні зірки, здатні проживати життєвий цикл, властивий тривимірним зіркам у нашому Всесвіті. Чотиривимірні зірки, що відрізняються найбільшою масивністю та вибухають надновими у наприкінці свого життя, будуть перетворюватися на чорну діру.

Чотиривимірна діра мала б у свою чергу такий же горизонт подій, що і тривимірна чорна діра. Горизонтом подій називають межу між внутрішньою стороною чорної діри і зовнішньою. У тривимірного Всесвіту цей горизонт подій представлений у вигляді двовимірної поверхні, тоді як у чотиривимірного - у вигляді тривимірної гіперсфери.

Таким чином, при вибуху чотиривимірної зірки із залишків матеріалу на горизонті подій формується тривимірна брана, тобто Всесвіт аналогічний нашому. Настільки незвичайна для людської уяви модель може дати відповідь на питання чому у Всесвіті усюди майже однакова температура: чотиривимірний Всесвіт, що породив наш тривимірний, існував набагато довше ніж 13,8 млрд. років.

З точки зору людини, яка звикла уявляти Всесвіт як величезний і нескінченний простір, нову теорію сприйняти непросто. Важко усвідомити, що наша світобудова, можливо, лише локальне збурення, «листок на ставку» древньої чотиривимірної діри величезних розмірів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru