Реклама

NASA будуватиме космічну техніку на орбіті за допомогою роботів-павуків

( 11 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 08 September 2013

NASA роботи-павукиОстаннім часом все частіше і частіше ми чуємо про технології тривимірного друку, орієнтовані на застосування у космічному просторі і в умовах невагомості, розробка яких ведеться на замовлення і під фінансуванням американського космічного агентства NASA. Тепер стала відомою кінцева мета всіх цих розробок. NASA, за допомогою роботів-павуків, озброєних пристроями тривимірного друку та іншими обробними інструментами, планує налагодити будівництво величезних космічних кораблів, антен та інших габаритних вузлів космічних апаратів прямо у відкритому космосі.

Роботи-павуки, які називаються SpiderFab, розробляються для самостійного переміщення у відкритому космічному просторі, пересування по конструкціям і здійснювання тривимірного друку, використовуючи у якості матеріалу різні види металів і полімерних матеріалів. Використання такого підходу дозволить істотно скоротити витрати на будівництво космічної техніки, адже на орбіту будуть доставлятися лише початкові матеріали у строго необхідній кількості, а всі операції будуть виконуватися за відсутності сили тяжіння, що дозволить значно скоротити витрату енергії і використовувати обробні інструменти великих розмірів.

Розробкою роботів SpiderFab на замовлення NASA займається компанія Tethers Unlimited, президент якої, Роб Хойт ( Rob Hoyt ), розповідає про майбутні перспективи наступне: "Цей радикально новий підхід до будівництва космічної техніки дозволить нам створити і розгорнути у космосі антени та сонячні батареї, які у десятки і сотні разів перевершують за розмірами ті конструкції, які можливо вивести у космос з поверхні Землі. Такі сонячні космічні електростанції забезпечать енергією приймально-передавальне обладнання нових станцій космічного зв'язку, що мають більш широку смугу пропускання, більш високу чутливість, що дозволить забезпечити якісний зв'язок навіть із найбільш далекими куточками Сонячної системи, куди у недалекому майбутньому відправляться дослідні апарати".

NASA роботи-павуки

Фахівці NASA повідомляють, що технології і принципи, закладені в основу конструкції роботів SpiderFab, ще не до кінця готові до практичного застосування. Але завдяки додатковому фінансовому вливанню у розмірі половини мільйона доларів, компанія Tethers Unlimited повинна закінчити доопрацювання всіх технологій найближчим часом. "Ми лише нещодавно продемонстрували, що всі розроблені нами технології працюють належним чином. Після деяких доробок і модернізацій ми будемо готові до розгортання перших дослідних роботів SpiderFab, які відразу ж почнуть роботи по створенню антени, розміром із футбольне поле, і конструкцій, призначених для нового телескопа, який буде використовуватися для пошуку схожих на Землю екзопланет і доказів існування позаземних форм життя".

З усього вищесказаного, поки лише на рівні припущень і чуток, випливає те, що у майбутньому NASA планує зайнятися спорудженням прямо на орбіті величезного за нинішніми мірками космічного корабля, який буде здатний дістатися у будь-який куточок Сонячної системи. Непрямим підтвердженням цих планів є пошуки води на Місяці, яка може бути використана для отримання космічного палива, плани з будівництва у космосі і на Місяці сонячних енергетичних станцій і, звісно, плани NASA з видобутку корисних копалин із астероїдів, які будуть виступати у якості вихідного матеріалу для будівництва майбутнього космічного корабля.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org