Реклама

Зміна температури Всесвіту підтверджує теорію "Великого вибуху"

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Thursday, 31 January 2013

температура ВсесвітуВченим-астрономам вдалося здійснити найточніші вимірювання зміни температури Всесвіту у процесі його "охолодження" з моменту Великого Вибуху, який стався ймовірно 13,77 мільярдів років тому. Такі вимірювання стали перевіркою істинності неоднозначної і суперечливої "теорії Великого Вибуху" у якої є як маса послідовників, так і супротивників. За допомогою хитрих прийомів вчені вивчили молекули речовини газових хмар в одній із галактик, віддалених на відстань 7,2 мільярда світлових років від Землі, аналізуючи світло і радіохвилі, які летіли до Землі протягом половини "віку" Всесвіту.

Для проведення вимірювань вчені використали австралійський телескоп CSIRO Australia Telescope Compact Array, до складу якого входить шість 22-метрових радіотелескопів, що знаходяться у східній частині Австралії. "Газ у тій частині галактики, яка нас цікавила, настільки розріджений, що єдиною річчю, яка підтримує його постійну температуру, є фонове космічне випромінювання" - розповідає Себастьєн Мюллер (Sebastien Muller), вчений-астроном із Технологічного університету Чалмерс (Chalmers University of Technology).

Використовуючи вдале розташування космічних об'єктів в області дослідження, вчені виміряли інтенсивність і параметри світла і радіохвиль, що випромінюються ще більш віддаленим джерелом, розташованим позаду досліджуваної галактики. Цим джерелом є яскравий квазар PKS 1830-211. "Ми здійснили аналіз радіохвиль, що випромінюються квазаром, які пройшли крізь газові хмари досліджуваної галактики" - розповів Мюллер, - "У цих радіохвилях ми ідентифікували чіткі сліди молекул різних хімічних елементів".

температура Всесвіту

Використовуючи складні комп'ютерні моделі, астрономи за допомогою отриманих молекулярних "підписів" виміряли температуру газових хмар у далекій галактиці. Значення, яке було отримане, склало 5,08 градуса за шкалою Кельвіна з точністю 0,1 градус. Виміряна температура відповідає температурі Всесвіту на момент 7,2 мільярда років тому, і набагато вище його теперішньої температури, яка становить 2,73 градуси за шкалою Кельвіна.

"Вимірювання температури космічного фонового випромінювання були проведені і раніше і на ще більших відстанях" - розповідає Александре Білін (Alexandre Beelen), астроном з Інституту космосу і астрофізики Паризького університету, - "Але останні зроблені вимірювання є найбільш точними вимірюваннями температури Всесвіту, коли він був набагато "молодшим", ніж зараз".

"Згідно теорії Великого Вибуху температура космічного фонового випромінювання повинна плавно знижуватися внаслідок розширення Всесвіту. І саме це ми спостерігаємо у наших вимірюваннях" - розповідає Себастьєн Мюллер. - "Всесвіт кілька мільярдів років тому був теплішим на кілька градусів, ніж зараз. А різниця температур майже збігається з розрахунковими значеннями, які визначаються теорією Великого Вибуху".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org