Реклама

Кожна шоста зірка в обстеженому Всесвіті має землеподібну планету

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 08 January 2013

аналіз поширеності екзопланетСтатистичний аналіз даних телескопа "Кеплер" показав, що приблизно кожна шоста зірка в обстеженому Всесвіті має у своїй системі схожу на Землю екзопланету. Про це на конференції Американського астрономічного товариства розповів Франсуа Фрессін (Francois Fressin) із Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, його публікація прийнята до друку у журналі The Astrophysical Journal.

Пошук екзопланет за допомогою космічної обсерваторії "Кеплер" проводиться транзитним методом. Він передбачає аналіз світності зірки: якщо яскравість світіння періодично падає, це може означати часткове перекриття світла зірки планетою, що обертається навколо неї. Виявлені "Кеплером" кандидати в екзопланети потім проходять перевірку за допомогою наземних телескопів.

Більш великі, що обертаються поблизу від своєї зірки екзопланети "Кеплеру" помітити легше - їх транзит призводить до більш значного падіння яскравості. Це, однак, не означає, що більш дрібних, схожих на Землю планет дійсно менше. Щоб встановити, наскільки ті чи інші типи екзопланет насправді поширені у Всесвіті, вченим довелося провести складний статистичний аналіз даних "Кеплера".

аналіз поширеності екзопланет

Екстраполюючи вже отримані результати, вчені стверджують, що близько 17 відсотків зірок у Всесвіті мають у своїй системі екзопланети розміром 80 – 125 % від розміру Землі. Обертаються вони, втім, набагато ближче до своїх зірок. Рік на них складає 85 земних днів і менше.

Близько однієї п'ятої всіх зірок складають суперземлі з масою до двох мас Землі, і лише п'ять відсотків світил є власниками газових гігантів.

Вчені також виявили, що тип екзопланет практично не залежить від типу зірки, навколо якої вони обертаються. Планети, подібні до Землі вдавалося знайти у системах найрізноманітніших зірок.

Телескоп "Кеплер" був запущений на орбіту у березні 2009 року. За перші 16 місяців роботи він виявив близько 2400 кандидатів в екзопланети, 105 з них були підтверджені незалежними групами вчених.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru