Реклама

Зонд "Кассіні" виявив на Титані першу позаземну річку з рідких вуглеводнів

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 16 December 2012

річка на ТитаніСпівробітники проекту «Кассіні» помітили мініатюрну позаземну подобу річки Ніл - річкову долину на Титані, супутнику Сатурна, яка простягнулася більш ніж на 400 км від «витоків» до великого моря.

Титан - єдиний з відомих людині світів за межами Землі, на поверхні якого є стабільна рідина. Однак, на відміну від гідрологічного циклу нашої планети, неможливого без води, схожий цикл Титана включає в себе вуглеводні - такі як етан і метан.

На знімках екваторіальних регіонів, отриманих «Кассіні» в оптичній частині спектра у кінці 2010 року, були виявлені регіони, потемнілі від недавніх дощів. У 2008 році оптичний та інфрачервоний картографуючий спектрометр апарату підтвердив існування озера з рідкого етану у південній півкулі (Ontario Lacus).

річка на Титані

Вчені вважають, що річка у північній полярній області Титану несе рідкі вуглеводні, оскільки вся її поверхня, наскільки можна розрізнити по радарних зображеннях, дивовижно гладка. Про це говорить незмінність її темного відтінку.

«У неї є кілька коротких, невеликих згинів, але у цілому відносна прямолінійність річкової долини підказує, що вона тече вздовж принаймні одного розлому, як і інші великі річки, що впадають у південну частину того ж моря, - розповідає Яні Радебе з Університету Брігама Янга (США). - Такі розломи (тріщини у корі Титана) можуть не мати відношення до тектоніки плит, але все ж приводять до відкриття басейнів і, можливо, до утворення гігантських морів».

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua