Реклама

За даними «Кассіні» складено першу глобальну топографічну карту Титана

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Sunday, 19 May 2013

ТитанАстрономи, що працюють з даними космічного апарату "Кассіні" склали першу глобальну топографічну карту супутника Сатурна Титана. Робота опублікована у журналі Icarus, а її короткий опис можна прочитати у Wired.

Карта складена на основі знімків супутника, отриманих Кассіні за весь час його роботи. Щільність точок з відомими координатами і висотою на мапі невелика - з усіх ділянок 1 на 1 градус лише 11 відсотків містять такі реперні точки. Інші дані отримані методом екстраполяції.

Найвища точка сягає 520 метрів від середнього значення і розташована у південній півкулі супутника. Найнижча точка має глибину 1700 метрів. За словами астрономів, якщо тут колись розташовувалося море, то його максимальна глибина у даному місці (при сучасному обсязі) повинна була складати близько 1000 метрів.

топографічна мапа Титану

Титан є єдиним, не рахуючи Землі, об'єктом у Сонячній системі, на поверхні якого існує рідина. Метан на супутнику утворює річки і моря, а також випадає вуглеводневим дощем. Щільність атмосфери Титана у півтора рази перевершує земну, а значить його поверхня захищена від дії космічної радіації.

Нещодавно Кассіні вдалося зафіксувати на Титані зміну сезонів. Апарат зробив знімок осінньої хмари, сформованої над південним полюсом.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru