Реклама

Науковці визначили чітку межу між зірками та коричневими карликами

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Wednesday, 05 June 2013

зірка та коричневий карликВизначивши після тривалих досліджень і точних математичних обчислень мінімально можливий розмір для зірки, науковці змогли провести більш чітку межу між справжніми зірками і небесними тілами, які так і не стали зірками - коричневими карликами.

Коричневі або бурі карлики - це "субзірки" або "хімічні зірки". Ці субзіркові об'єкти з масами набагато менше нашого Сонця. Так само як і у зірках, у них відбуваються термоядерні реакції ядерного синтезу на ядрах легких елементів (дейтерію, літію, берилію, бору), але, на відміну від зірок головної послідовності, внесок у тепловиділення таких зірок ядерної реакції злиття ядер водню (протонів) незначний, і, після вичерпання запасів ядер легких елементів, термоядерні реакції у їхніх надрах припиняються, після чого вони відносно швидко охолоджуються перетворюючись на планетоподобні об'єкти. У коричневих карликів, на відміну від зірок головної послідовності, також відсутні шари променевого переносу енергії – перенесення тепла у них здійснюється лише за рахунок турбулентної конвекції, що обумовлює однорідність їх хімічного складу по глибині.

На думку сучасних вчених, маса справжніх зірок (на відміну від коричневих карликів) повинна складати щонайменше 8,7% від маси нашого Сонця і мати загальну яскравість не менше 0,00125. Мінімальна температура поверхні цієї зірки повинна становити 1727 градусів Цельсія.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: infuture.ru