Реклама

Вчені перемістили межу між планетами та коричневими карликами

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 07 January 2011

коричневий карликУ чому різниця між планетою та коричневим карликом? Це може бути складним питанням, оскільки точної межі між цими двома типами небесних тіл досі прокладено не було. Тепер же, нове відкриття може забезпечити чисту розділювальну лінію між планетами та коричневими карликами, які важчі від планет, але легші від зірок.

Об'єкти традиційно класифікуються як планети, якщо їхня маса не більше 13 мас Юпітера, у той час, як з коричневими карликами все з точністю навпаки. Таким чином, невизначеність у вимірюванні маси створює труднощі в класифікації прикордонних об'єктів. Але коли Йоганнес Селменн із Женевської обсерваторії у Швейцарії і його колеги проаналізували безліч коричневих карликів і планет, що обертаються навколо зірок, вони виявили не тільки об'єкти між 25 і 45 масами Юпітера, але й велику кількість об'єктів за межами цього діапазону, істотно збільшивши колишню розділювальну лінію.

Ця розділювальна лінія могла збільшитися тому, що важкі та легші об'єкти формуються по-різному. Планети, що перебувають по одну сторону лінії, можуть утворитися з газу і пилу в дисках навколо новонароджених зірок, у той час як зірки та коричневі карлики формуються від розпаду скупчень газу.

Сонце, коричневий карлик, Юпітер, Земля

 

 

За матеріалами: infuture.ru