Реклама

Марсохід Opportunity зняв захід Сонця на Марсі

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Friday, 24 December 2010

Марс захід СонцяНа основі знімків, переданих марсоходом Opportunity, вчені з NASA змонтували невеличкі відео, що демонструють захід Сонця на Марсі та проходження Фобосу по диску Сонця.

Перше відео поєднує фотографії, зроблені 4 та 5 листопада цього року панорамною камерою марсохода. При зйомці використовувались три фільтри: один із них призначений для спостережень Сонця, а два інших - на 440 і 864 нм - надають інформацію про колір неба. Для того щоб зробити відео більш плавним, дослідники додали деяке число змодельованих кадрів.

В остаточному варіанті ролику 17-хвилинний захід Сонця скорочений до 30 секунд. Кольоровість приблизно відповідає відчуттям людини, що дивиться крізь сонцезахисні окуляри:

У другому відео, знятому 9 листопада, на 2415-й марсіанський день роботи Opportunity, Фобос за 32 секунди проходить по диску Сонця. Тут, крім «сонячного» фільтру, були використані фільтри на 440 і 750 нм:

Найближчим часом Opportunity буде досліджувати кратер діаметром близько 90 м, до якого він підійшов 16 грудня. Після цього марсохід продовжить рухатися вбік 22-кілометрового кратера Endeavour.

Кратер Санта Марія

90-кілометровий кратер, що одержав неофіційну назву Santa Maria (ілюстрація НАСА / JPL-Caltech).

 

 

За матеріалами: compulenta.ru