Реклама

Чому NASA встановило на марсохід Curiosity таке застаріле обладнання?

( 7 Голосів, Всередньому: 4.14 із 5 )
Wednesday, 15 August 2012

обладнання марсохода CuriosityВчені та фахівці NASA заслуговують усіляких похвал у зв'язку з тим, що їм вдалося успішно доставити марсохід Curiosity на Марс та успішно здійснити посадку 1-тонного апарата на поверхню планети. Але що ж спонукало їх встановити на одному з найсучасніших космічних апаратів 2-х мегапіксельні камери та безнадійно застарілий центральний процесор PowerPC 750 з об'ємом пам'яті, доступної для зберігання даних, рівним усього 4,5 гігабайта?

"Коли люди бачать специфікації комп'ютерної системи керування марсохода Curiosity, більшість із них задають те саме запитання: "І Ви послали таке на Марс?" - розповідає Енн Деверо (Ann Devereaux), один із керівників місії Curiosity зі сторони Лабораторії NASA по вивченню реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory). - "Чому у системі марсохода не встановлено найсучаснішого процесора? Адже у мого смартфона і те потужніший процесор і набагато більший об'єм пам'яті?" 

Відповідь на це питання досить просте. Фахівці NASA почали роботу над місією Curiosity у 2004 році. У той час усі компоненти, які зараз встановлені на марсоході, були найдосконалішою технологією на той момент, схваленою для використання у суворих умовах космічного польоту, включаючи сильні температурні коливання та "бомбардування" високоенергетичними зарядженими частинками. Основна проблема полягає у тому, що технології останнім часом розвиваються скаженими темпами і те, що вважалося надзвичайно високотехнологічним десятиліття тому, зараз виглядає повним анахронізмом.

Ще одним "вузьким місцем" будь-якої марсіанської місії є комунікаційний канал. На даний час марсохід Curiosity передає дані на Землю, використовуючи як ретранслятори два марсіанських орбітальних апарати. Об'єм даних, що може бути переданий на Землю, дорівнює всього 32 мегабайтам за добу, і ці дані - це не лише знімки, але й усі інші види записів і вимірювань, які робляться науковим обладнанням марсохода.

Так, що якщо дати марсоходу Curiosity можливість робити високоякісні знімки та знімати відео високої роздільної здатності, то об'єм його "карти пам'яті" буде повністю забитий через кілька годин роботи, а передача всього цього добра на Землю займе мінімум півроку часу.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org