Реклама

Curiosity здійснив успішну посадку на поверхню Марса

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 06 August 2012

посадка CuriosityКосмічний апарат MSL Curiosity зранку у понеділок, 6 серпня, здійснив посадку на Марс. Трансляція посадки у прямому ефірі велася на сайті NASA. Апарат приземлився у кратері Гейла.

Марсохід "К’юріосіті" (від англійського "цікавість", "допитливість") був запущений 26 листопада 2011 року. Він є найбільшим роботизованим апаратом за всю історію дослідження Марса - його маса становить близько 900 кілограм.

Одне з головних завдань марсоходу - аналіз хімічного складу ґрунту планети на поверхні та на невеликій глибині. Серед його аналітичних інструментів є квадрупольний мас-спектрометр, газовий хроматограф і рентгенівські спектрометри. Також він оснащений створеним у Росії нейтронним детектором DAN, призначеним для пошуку льоду під поверхнею планети.

curiosity landing big

Знімок посадки Curiosity, зроблений апаратом HiRISE з орбіти Марса (зобр. NASA)

Кратер Гейла має діаметр понад 160 кілометрів. У його центрі розташований багатокілометровий насип. Він був обраний як місце посадки "К’юріосіті" через те, що, як вважають вчені, насип у центрі кратера – це осадові породи, принесені туди у ті часи, коли на Марсі була вода.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru