Реклама

Надувний щит для космічних кораблів IRVE-3 успішно пройшов випробування

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Friday, 27 July 2012

надувний космічний щитНовий надувний щит IRVE-3 (Inflatable Reentry Vehicle Experiment), що захищає космічний корабель від високого тиску та температури у момент повернення корабля з космосу на Землю, успішно пройшов всі етапи випробувального запуску, пройшовши крізь "пекло" верхніх шарів атмосфери і впавши на поверхню Атлантичного океану через 20 хвилин після старту з Землі. Місія IRVE-3 продемонструвала, що надувні засоби успішно можуть впоратися з захистом від високої температури капсул космічних кораблів, що входять в атмосферу на гіперзвукових швидкостях.

У звичайному стані щит IRVE-3 являє собою серію ненадутих кілець, виготовлених із матеріалів, стійких до впливу високих температур. Щит IRVE-3 обгорнутий навколо корпуса космічного корабля і являє собою щось на зразок ковдри, яка захищає космічний корабель та вантаж всередині нього від зовнішньої високої чи низької температури.

надувний космічний щит

Під час випробувань експериментальна капсула була піднята ракетою-носієм Black Brant зі швидкістю 12200 км/год на суборбітальну висоту. Через шість хвилин після старту капсула із захисним екраном IRVE-3 відділилися від ракети на висоті 450 кілометрів. У цей момент захисний екран IRVE-3 був швидко накачаний азотом, і набув форму гриба, "капелюшок" якого має діаметр близько 3 метрів. Велика кількість датчиків і камер, встановлених на капсулі, виконували відеозйомку та збирали телеметричні дані під час усього іспитового польоту. Подальший аналіз отриманих даних показав, що щит IRVE-3 повністю впорався зі своїм основним завданням.

IRVE-3 є лише однією частиною більш масштабного проекту Hypersonic Inflatable Aerodynamic Decelerator (HIAD), метою якого є розробка менш витратних засобів повернення на Землю, наприклад, капсул, що доставляють вантажі з борта Міжнародної космічної станції (МКС).

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org