Реклама

Багаторазова композитна капсула здешевить доставку астронавтів на борт МКС

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Wednesday, 16 May 2012

багаторазова космічна капсула LibertyКомпанія ATK оголосила про розробку капсули космічного корабля для ракети-носія Liberty (LV), виконаної з композитних матеріалів. Вона стане дешевим засобом доставки астронавтів на борт МКС.

Новий космічний апарат Liberty spacecraft призначений для дій поблизу Землі - на і за межами низької навколоземної орбіти. Liberty дуже схожий на космічний корабель Orion компанії Lockheed Martin. Остання зокрема буде займатися остаточним складанням і інтеграцією обладнання Liberty. Системи керування, навігації, зв'язку, теплозахисний екран і ряд інших найнеобхідніших елементів будуть запозичені у космічного корабля Lockheed Orion. Це дозволить заощадити час і гроші на випробування та сертифікацію обладнання.

багаторазова космічна капсула Liberty

Композитний космічний корабель Liberty повинен стати легким і дешевим засобом доставки людей і вантажів на борт МКС

Однак Orion розробляється насамперед для тривалих польотів за межі земної орбіти, наприклад до Місяця, Марсу чи астероїдів. У той же час відносно недорога капсула ATK Liberty буде використовуватися як просте і дешеве «таксі» для польотів поблизу Землі.

За заявами розробників, сучасні космічні кораблі мають надлишковий запас міцності, не завжди потрібний для простих місій. Проста конструкція Liberty, виконана з композитних матеріалів, з мінімумом дорогого обладнання та невеликим запасом палива, дозволить збільшити обсяг герметичного вантажного і пасажирського відсіку, настільки необхідний для перевезення людей і наукового обладнання на МКС.

Перші два запуски заплановані на 2014 рік: це будуть перервані запуски на випробування системи аварійного порятунку екіпажу. У 2015 році відбудеться перший орбітальний політ, а пізніше - перший пілотований. Кожний космічний апарат Liberty призначений для десяти рейсів, і ATK планує побудувати щонайменше чотири кораблі. Всі запуски відбудуться за допомогою перспективної ракети-носія Liberty LV, здатної виводити на низьку навколоземну орбіту до 22 т вантажу.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru