Реклама

NASA виділило 150 млн доларів на реанімацію орбітального телескопа GALEX

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 18 May 2012

орбітальний космічний телескоп GALEXОрбітальний космічний телескоп GALEX (Galaxy Evolution Explorer - Дослідник Еволюції Галактик), що працює в ультрафіолетовому діапазоні, був запущений 28 квітня 2003 року за допомогою ракети-носія Pegasus XL і виведений на майже кругову орбіту висотою 697 кілометрів із нахилом близько 29°.

Пропрацювавши на орбіті близько 23 місяців, космічний телескоп був переведений у сплячий режим внаслідок нестачі фінансування. Щомісячна робота апарата коштує 100 000 доларів.

Нещодавно Американське Космічне Агентство NASA уклало контракт на 150 мільйонів доларів із Каліфорнійським Технологічним Інститутом (Caltech), який буде займатися "реанімацією", а також контролем і управлінням телескопа GALEX.

орбітальний космічний телескоп GALEX

Космічний апарат вагою 280 кілограмів досі знаходиться на орбіті у хорошому стані на висоті 697 кілометрів. Інженери впевнені, що роботи його сонячних панелей і акумуляторних батарей вистачить ще щонайменше на три роки.

"NASA бачить гарну можливість знову дати можливість астрономам користуватися всіма перевагами, які надає GALEX" - сказав директор Департаменту Астрофізики NASA Пол Герц (Paul Hertz).

Фахівці NASA впевнені, що космічний телескоп GALEX пробуде на орбіті ще як мінімум 66 років, а потім впаде на Землю, але практично весь згорить у земній атмосфері.

За час своєї роботи космічна обсерваторія GALEX вивчила сотні тисяч галактик. За результатами цих спостережень було складено кілька оглядів неба. Вчені вважають, що ця обсерваторія у майбутньому може здійснити ще масу цікавих відкриттів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: infuture.ru