Реклама

Почав роботу супутник для надточного вимірювання форми Землі

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Tuesday, 07 April 2009

GOCEІнженери Європейського космічного агентства запустили системи супутника GOCE, призначеного для надточного вимірювання форми Землі. Зокрема, фахівці провели попереднє тестування акселерометрів (приладів для вимірювання проекції прискорення на обраний напрямок) супутника та включили його іонний двигун.


У рамках своєї місії GOCE повинен провести надточне вимірювання гравітаційного поля Землі, по якому й буде визначена форма нашої планети. Для виконання цього завдання на борту апарата є три пари акселерометрів, які будуть вимірювати проекцію прискорення вільного падіння на три перпендикулярні осі. Дані прилади є надзвичайно чутливими, тому на даний час фахівці проводять їхнє тестування, щоб переконатися, що пристрої не постраждали в результаті вібрацій при старті.

Крім цього інженери успішно запустили іонний двигун супутника. На відміну від більшості космічних апаратів GOCE буде рухатися навколо Землі по досить низькій орбіті, де є залишки атмосфери. Двигун потрібний для того, щоб компенсувати опір цих залишків.

Як паливо двигун використовує ксенон. За допомогою електричних розрядів, енергія для яких надходить від сонячних батарей, атоми цього газу перетворюються в іони, які відправляються в сопло під впливом магнітного поля. Двигун забезпечує дуже малу, але стабільну тягу, щоб не вносити додаткові погрішності у вимірювання, що проводяться акселерометрами.

Нагадаємо, що GOCE був виведений на орбіту 17 березня 2009 року за допомогою російської ракети-носія "Рокот", запущеної з космодрому Плесецьк. До цього моменту запуск неодноразово відкладався з технічних причин.

 

За матеріалами: lenta.ru