Реклама

Європейський космічний апарат JUICE відправиться до Юпітера у 2020 році

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Thursday, 03 May 2012

космічний апарат JUICEУ Європейському космічному агентстві повідомили про затвердження нової європейської наукової місії до крижаних супутників Юпітера. Апарат Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) був обраний для реалізації серед двох інших кандидатів: NGO (New Gravitational wave Observatory) і ATHENA (Advanced Telescope for High-Energy Astrophysics). Таким чином, апарат Juice став першою великою місією, затвердженою у рамках програми ESA Cosmic Vision 2015-2025.

Відповідно до прийнятого на сьогодні плану, Juice повинен бути запущений у 2020 році з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані на борті ракети Ariane 5 і прибути до Юпітера до 2030 року, після чого провести там щонайменше три роки, займаючись різними науковими дослідженнями. Європейські вчені говорять, що Юпітер і система його супутників віддалено нагадують Сонячну систему у мініатюрі.

Особливу увагу апарат приділить дослідженню супутників Юпітера Іо, Європи, Ганімеда та Калісто. Принаймні три із цих супутників мають власні внутрішні океани, які потенційно можуть бути населеними. Раніше у рамках програми Cosmic Vision Європейське космічне агентство однією зі своїх цілей зазначило саме пошук у Сонячній системі об'єктів, які могли б підтримувати життя.

Апарат Juice буде постійно досліджувати атмосферу та магнітосферу Юпітера, а також досліджувати процеси взаємодії супутників і найбільшої у Сонячній системі планети. У числі першочергових завдань Juice дослідники називають визначення товщини океану на супутнику Юпітера Європі, а також визначення найбільш придатних місць для спускання майбутнього посадкового модуля на Європу. Крім цього, Juice у 2032 році повинен буде вийти на орбіту навколо Ганімеда, щоб дослідити його лід, а також визначити структуру внутрішньої будови цього супутника та дослідити можливий внутрішній підлідний океан Ганімеда.

Відомо, що Ганімед - це єдиний супутник у Сонячній системі, який генерує власне магнітне поле, і апарату Juice доведеться дослідити це поле.

"Юпітер - це архетип гігантських газових планет, що обертаються навколо сотень інших зірок. Розуміння його природи відкриває шлях до розуміння процесів у багатьох інших зоряних системах. Juice дасть нам відомості про те, як газові планети співіснують зі своїми супутниками і чи можна вважати їхніми потенційними кандидатами на заселення", - говорить професор Альваро Каньєте, директор програми наукових і роботизованих досліджень у Європейському космічному агентстві.

Нагадаємо, що початково ЄКА анонсувало програму Cosmic Vision ще у 2004 році, почавши приймати пропозиції по ймовірних напрямках досліджень. Наступний тур по відбору великих наукових проектів у рамках даної програми відбудеться у 2013 році.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru