Реклама

Вчені з'ясували яка молекула є найважливішою у Всесвіті

( 8 Голосів, Всередньому: 4.88 із 5 )
Saturday, 21 April 2012

головна молекула ВсесвітуВчені з Університету Арізони з'ясували, що молекулярний іон водню H3+ є головною молекулою Всесвіту. Саме завдяки H3+ стало можливим формування зірок і розвиток Всесвіту у тому вигляді, яким ми його знаємо.

Більша частина Всесвіту складається з водню у різних формах, але іон H3+ є найпоширенішим у міжзоряному просторі. Виявляється, це одна з найважливіших молекул, що грала ключову роль в охолодженні перших зірок. H3+ мала вирішальне значення у формуванні зірок у перші дні Всесвіту. За словами професора Людвіка Адамовича, H3+ є попередником багатьох видів хімічних реакцій, що дозволяють отримати, у тому числі, сполуки, необхідні для життя, наприклад, воду чи органічні речовини.

Якби не H3+, ранні зірки поступово ставали б усе гарячішими і у підсумку вибухнули б. Ми могли б ніколи не побачити зоряного неба, та й нас самих би не було. Молекули H3+ були єдиним способом скинути зайву енергію молодих зірок і запобігти їхньому вибуху.

Зірки не могли б сформуватися і стійко «горіти» протягом мільярдів років, якби не молекули, які повільно охолоджували зірки, випромінюючи світло. Лише деякі молекули здатні на це, але на ранньому етапі більшості з них просто ще не існувало, і тут ключову роль зіграла H3+.

Звичайний водень «не любить» випромінювати світло, у той час як H3+ є електрично зарядженою молекулою, що складається із трьох атомів водню з двома електронами. Саме внаслідок нестачі одного негативно зарядженого електрону молекула H3+ має позитивний заряд. Це змушує її вібрувати, випромінюючи світло. У такий спосіб відбувається викид надлишкової енергії зірки та її охолодження.

Завдяки дослідженню американських вчених астрономи тепер більше знають про формування раннього Всесвіту та молодих зірок і можуть точніше визначити склад космічних об'єктів. В остаточному підсумку це призведе до вдосконалення моделі нашого Всесвіту.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru