Реклама

Тропічний грибок здатний виробляти біопаливо

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 14 February 2009
hrybokУнікальний тропічний грибок, що виробляє вуглеводні, близькі за складом до дизельного палива, був виявлений мікробіологами в тропічних лісах Патагонії.


Цей грибок є цілком новим потенційним джерелом біологічного палива, і група вчених зараз працює над втіленням технології, заснованої на використанні цього грибка, у життя.

Професор Гару Стробел (Gary Strobel) із державного університету Монтани пояснює: «Даний грибок – єдиний організм, із тих, що нам доводилось бачити, який виробляє таку унікальну комбінацію вуглеводнів, що входять до складу палива. Грибок може виробляти біодизельне паливо з будь-якого виду целюлози, яка в результаті стала б набагато кращим джерелом для отримання біопалива, ніж будь-які інші джерела, що використовуються в даний час».

Цей грибок, із назвою Gliocladium roseum, методом біохімічних перетворень виробляє молекули паливних вуглеводнів з водню, що входить до складу води, і вуглецю, що входить до складу целюлози. Проте ці мікроорганізми, що проживають в умовах дикої природи, виробляють ще цілий ряд вогненебезпечних і вибухонебезпечних вуглеводнів, яких не повинно бути в складі біопалива. Тому вчені в лабораторних умовах виростили модифікований вид цього грибка, що виробляв таке паливо, яке, за твердженнями експериментаторів, можна було б відразу заливати у бак автомобіля.

«Це відкриття ставить під сумнів загальноприйняту теорію утворення родовищ сирої нафти, яка стверджує, що нафта сформувалася із органічних залишків відмерлих рослин і тварин, які під впливом високої температури та великого тиску протягом мільйонів років перетворилися в нафту. Якщо ці грибки виробляють таку велику кількість важких вуглеводнів на всіх величезних площах тропічних лісів, то результати їхньої діяльності могли вплинути на формування родовищ нафти» - каже професор Стробел.

 

За матеріалами: techfuture.ru