Реклама

Виявлено унікальну бактерію, яка живиться рідкоземельними металами

( 11 Голосів, Всередньому: 4.55 із 5 )
Monday, 04 November 2013

сольфатараВченими була виявлена бактерія, в організмі якої життєвоважливим елементом виступають рідкоземельні метали. Бактерія Methylacidiphilum fumariolicum була знайдена Томасом Барендсом і його колегами з інституту Макса Планка в Італії у водах гарячого джерела з високим вмістом кислот, що знаходиться у кратері сплячого вулкану сольфатари. 

Щоб вижити, цій бактерії вкрай необхідні рідкоземельні метали. Дивовижна істота живе в умовах екстремального типу: кислотність джерела складає 2-5 pH, тоді як його температура - 50-60 градусів Цельсія.

Вчені були шоковані, коли встановили, що у воді джерела концентрація рідкоземельних елементів перевищує середню відмітку у 100-1000 разів! Енергію бактерія видобуває з метану, у чому їй допомагає фермент метанолдегідрогеназа, що переробляє метанол, який утворюється у процесі розкладання метану.

Вивчивши детально структуру метанолдегідрогенази бактерії, фахівці помітили, що при розщепленні метанолу вона використовує зовсім не кальцій (Ca), а такі рідкоземельні метали, як церій, латати і празеодим. Поглинаються вони напряму з навколишнього середовища.

Науковцям також вдалось розшифрувати геном бактерії, який вони порівняли з геномами деяких інших бактерій. Будова метанолдегідронази, як показав аналіз, характерна для бактерій, що мешкають, як у листі багатьох рослин, так і в прибережних водах. Ось чому експерти вважають, що цей вид бактерій може бути широко розповсюдженим.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru