Реклама

Вчені наблизились до створення універсальної вакцини проти грипу

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Monday, 30 September 2013

вірус грипуВчені з Імперського коледжу у Лондоні наблизились до створення універсальної вакцини проти грипу. У недалекому майбутньому, одна вакцина зможе захистити від усього різноманіття штамів вірусу грипу, що не лише підвищить ефективність профілактики захворювання, а й знизить ризик пандемії.

Домогтися успіху у справі розробки універсальної вакцини вдалося завдяки вивченню пандемії свинячого грипу 2009 року. Дослідники просили добровольців здавати кров і повідомляти про будь-які симптоми, які вони відчували протягом наступних двох сезонів грипу. У ході цього «природного експерименту», знайшлися люди, які успішно протистояли важкій хворобі.

Вчені з'ясували, що найкраще протистоять хворобі люди, у яких у крові більше імунних Т-клітин CD8, що ефективно знищують вірус.

Тепер вчені впевнені, що вакцина, яка змушує людський організм виробляти більше цих клітин, зможе запобігти захворюванню різними типами грипу, включаючи нові штами, якими заражають людину птахи, свині та інші тварини.

Сучасні вакцини зазвичай спрямовані на розпізнавання конкретного типу вірусу, а тому вони надходять на ринок, коли епідемія вже почалася. Вчені довгий час шукали альтернативні способи профілактики захворювання, зокрема передбачалося, що від грипу можуть захистити Т-клітини.

Тепер вченим точно відомо, що імунна система виробляє Т-клітини CD8 у відповідь на звичайний сезонний грип. На відміну від антитіл, вони орієнтовані на ядро вірусу, яке не змінюється навіть при появі нового пандемічного штаму. Таким чином, з'явився шанс посилити дію природного механізму захисту і різко знизити негативні наслідки епідемій грипу. Не виключено, що з новим щепленням про грип, як про важке та небезпечне захворювання, можна буде забути назавжди.

Вчені вже знають, як стимулювати імунну систему для вироблення Т-клітин CD8, так що залишилося лише розробити, випробувати і масово впровадити відповідну вакцину, на що знадобиться кілька років.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru