Реклама

Вчені розробили вакцину, яка повністю вилікувала мавп від СНІДу

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 12 May 2011

вакцина СНІДЕкспериментальна вакцина вперше змогла захистити мавп від вірусу, що викликає СНІД, досліди за участю людей мають бути проведені протягом наступних трьох років.

Американські вчені створили експериментальну вакцину, що вперше дала можливість повністю очистити кров піддослідних мавп від вірусу, що викликає захворювання, схоже зі СНІДом. Творці вакцини думають, що випробування аналогу цієї вакцини за участю людей можуть початися через три роки. Авторами дослідження є вчені з Орегонського інституту вакцинної та генної терапії. Результати своєї роботи вони опублікували в авторитетному британському науковому журналі Nature.

Вчені прищепили створену ними вакцину 24 здоровим макакам-резусам, яких потім заразили вірусом імунодефіциту мавп. Вчені вважають, що саме з нього утворився вірус імунодефіциту людини, що викликає СНІД.

В результаті дії вакцини у 13 мавп розмноження вірусу було зупинено, так що навіть найчутливіші тести не змогли виявити його у крові. У 12 мавп захисний ефект зберігся через рік після того, як вони були щеплені.

“Ми вважаємо, що вакцина дасть можливість тримати вірус під повним контролем або взагалі очиститися від нього”, - заявив керівник дослідження, професор Луїс Пікер. “Наступним кроком стане випробування вакцини на людях”, - вважає професор Пікер. За його оцінками, випробування на людях можна буде почати через три роки.

Основою нової вакцини став широко розповсюджений вид вірусу - цитомегаловірус. За допомогою генної інженерії він був змінений таким чином, що став виробляти так звані Е-клітини пам'яті, які підштовхують імунну систему знищувати вірус імунодефіциту. Оскільки цитомегаловірус, потрапивши в організм людини, залишається в ньому назавжди, дія вакцини, як сподіваються вчені, буде постійною.

 

 

За матеріалами: podrobnosti.ua