Реклама

Вчені розробили ефективний препарат для лікування меланоми

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 10 May 2011

меланомаВчені заявили, що їм вдалося розробити препарат, за допомогою якого можна лікувати одну із найнебезпечніших форм раку - меланому, навіть на останніх стадіях захворювання.

Дослідження було проведене фармакологічними компаніями Roche і Plexxikon, які в 2006 році уклали договір про співробітництво з метою розробки ліків від злоякісної меланоми. Експериментальний препарат, що одержав кодову назву PLX4032, є селективним інгібітором BRAF-кінази, що приблизно в 60% випадках виявляється в даному виді пухлини. Тобто він знаходить і знищує патогенні клітини, відповідальні за утворення злоякісної пухлини.

Завдяки цьому можна не тільки зупинити розвиток хвороби, але й зменшити розміри самої пухлини. У першому етапі дослідження взяли участь 16 пацієнтів з BRAF-позитивною меланомою, більш ніж у половини з них розміри пухлини скоротилися як мінімум на 30%. Також було встановлено, що після курсу лікування препаратом PLX4032, хвороба не прогресувала протягом півроку.

В експериментальну групу ввійшли пацієнти із запущеною формою раку, у тій стадії, коли хвороба вже поширилася на печінку, легені та кістки. На наступній стадії клінічних випробувань вчені планують встановити оптимальну дозу та провести ряд тестів на безпеку препарату.

 

 

За матеріалами: likar.info