Реклама

Цікаві наукові факти про людський мозок

( 9 Голосів, Всередньому: 4.78 із 5 )
Tuesday, 26 April 2011

мозокЛюдський мозок - найскладніша, непізнана, і найбільш творчо обдарована система пізнання світу. Дослідженнями діяльності цієї непізнаної до кінця системи займаються вчені: біологи, нейрофізіологи, психологи. Іноді від них ми дізнаємося досить цікаві факти про людський мозок. І ось тільки 10 з них.

1. Наша короткострокова пам'ять може запам'ятовувати одночасно тільки сім об'єктів

Люди мають три форми пам'яті: сенсорну, довгострокову і короткострокову. Довгострокова працює подібно жорсткому дискові комп'ютера, а короткострокова - як дуже маленький запам'ятовувальний пристрій. Ця короткострокова пам'ять може одночасно втримувати в мозку тільки п'ять - дев'ять об'єктів. Середня людина здатна одночасно втримувати в пам'яті сім об'єктів. Однак можна натренувати людину обробляти більшу кількість предметів, ніж дев'ять, якщо навчити її поєднувати об'єкти в групи. До речі, більшість телефонних номерів складаються з 7 цифр.

2. Шартрез – найбільш помітний колір

Жовто-зелений, шартрез, перебуває чітко посередині частот видимого спектра. Ваші очі мають рецептори для сприйняття синього, зеленого та червоного. Але мозок не отримує інформації про кольори, він отримує інформацію про різницю світлого і темного, і інформацію про різницю між кольорами. У підсумку рецепторам мозку легше всього "побачити" саме колір шартрез. До речі, цей колір часто використовується психологами, екстрасенсами, художниками, як заспокійливий і одночасно найпомітніший для людини.

3. Ваша підсвідомість розумніша за Вас

Або, принаймні, «потужніша». В одному із проведених досліджень людям демонструвалася складна картинка. Людям потрібно було моментально, не думаючи, вказати на те, що дослідники мали на увазі. Більшість випробуваних із завданням впоралися моментально. Іншій групі запропонували спочатку подумати і саме обдумано вказати на потрібний сектор на малюнку. І що? Повний провал, при тому, що на рішення завдання давалося кілька годин.

4. Розумова робота не втомлює мозок

Виявлено, що склад крові, яка протікає крізь мозок незмінний на протязі його активної діяльності, скільки б вона не тривала. При цьому кров, що беруть із вени людини, що пропрацювала цілий день, містить певний відсоток «токсинів втоми». Психіатри встановили, що почуття стомлення мозку обумовлюється нашим психічним і емоційним станом.

5. Молитва благотворно впливає на діяльність мозку

Під час молитви сприйняття інформації людиною йде, минаючи розумові процеси та аналіз, тобто людина відходить від реальності. У цьому стані (як і при медитаціях) у мозку виникають дельта-хвилі, які зазвичай фіксуються в дітей у перші шість місяців їх життя. Можливо, саме цей факт впливає на те, що люди, які регулярно відправляють релігійні обряди, хворіють рідше та видужують швидше.

6. Регулярна робота мозку дозволяє запобігти його нездужанню

Дослідження показують, що регулярна робота мозку дозволяє запобігти розвитку важкого захворювання - синдрому Альцгеймера. Інтелектуальна активність викликає виробництво додаткової тканини, що компенсує хвору. При цьому вивчення чогось нового, як і заняття незвичним видом діяльності - найкращий спосіб розвивати мозок. Також благотворно на діяльність мозку впливає спілкування з тими, хто перевершує Вас за інтелектом.

7. Людський мозок сприймає наші тіні як фізичне продовження тіл

Мозок, визначаючи положення тіла в просторі при його взаємодії з навколишнім світом, використовує візуальні натяки, які він одержує не тільки від кінцівок, але й від тіні. Тінь, що відкидається, дає додаткову інформацію про положення тіла відносно предметів, і сприймається нашим мозком, як його продовження.

8. Для повноцінної роботи мозку потрібно випивати достатню кількість рідини

Мозок, як і весь наш організм, складається приблизно на 75% з води. Тому, щоб тримати його в здоровому та робочому стані, потрібно випивати необхідну Вашому організму кількість води. Тим же, хто намагається схуднути за допомогою таблеток і чаю, що виганяють із організму воду, варто бути готовим до того, що одночасно із втратою ваги вони втратять і в працездатності мозку. Тому варто приймати будь-які таблетки тільки за призначенням лікаря.

9. Мозок прокидається довше тіла

Інтелектуальні здібності людини відразу після пробудження нижче, ніж після безсонної ночі або в стані середньої важкості сп'яніння. Дуже корисно, крім ранкової пробіжки та сніданку, що підсилюють метаболічні процеси, що відбуваються у Вашомум тілі, зробити й маленьку розминку мозку. Це значить, що не варто з ранку вмикати телевізор, а краще щось трохи почитати або розгадати кросворд.

10. Мозку легше розуміти мову чоловіків, ніж жінок

Чоловічі та жіночі голоси діють на різні ділянки мозку. Жіночі голоси - більш музичні, звучать на більш високих частотах, діапазон частот при цьому ширший, ніж у чоловічих голосів. Людському мозку доводиться «розшифровувати» значення того, що говорить жінка, використовуючи свої додаткові ресурси. До речі, люди, що страждають слуховими галюцинаціями, частіше чують саме чоловічий голос.

 

 

За матеріалами: sbio.info