Реклама

Головний мозок починає старіти набагато раніше ніж вважалось досі

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Saturday, 07 January 2012

старіння мозкуБританські вчені встановили, що процес старіння людського мозку починається не у 60 років, як вважалося раніше, а вже у 45. До таких висновків прийшли фахівці з Університетського коледжу Лондона.

Дослідження проводилося з 1997 по 2007 р., усьогоього ним були охоплені близько семи тисяч чоловіків і жінок у віці від 45 до 70 років. Їх регулярно просили проходити тести, у яких оцінювалися пам'ять, сприйняття мови на слух, здатність до читання і словниковий запас.

У результаті з'ясувалося, що розумові здібності вже у віці 45-49 років знижуються на 3,6%. Надалі цей процес тільки прогресує. Так, у віці від 65 до 70 років розумові здібності падають вже на 9,6% у чоловіків і на 7,4% у жінок.

Як відзначають медики, зниження активності мозку у результаті може призвести до маразму. Як запобігти цьому, вчені поки не знають. Втім, ризик появи захворювання можна знизити, якщо дотримуватися здорового способу життя вже у середньому віці.

"Хоча у нас поки немає надійного способу запобігти розвитку маразму, ми знаємо, що найпростіші зміни у способі життя - наприклад, перехід на здорову дієту, відмову від паління, підтримка тиску і рівня холестеролу в крові на оптимальному рівні - всі вони можуть знизити ризик розвитку слабоумства", - відзначив доктор Саймон Рідлі, фахівець із хвороби Альцгеймера.

У наукових колах старечий маразм називають деменцією. Найпоширеніший її випадок - це хвороба Альцгеймера, що зазвичай починає розвиватися після 60 років. Причини її появи дотепер не встановлені. Очевидно, що захворювання пов'язане зі старінням головного мозку, але як саме це відбувається, ще належить з'ясувати. Хворобою Альцгеймера, наприклад, страждають такі відомі люди, як письменник Террі Пратчетт і "залізна леді" Маргарет Тетчер.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: utro.ru