Реклама

Нанотехнологічне біопокриття дозволить швидко зупиняти навіть сильні кровотечі

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Wednesday, 11 January 2012

тромбін, еритроцитиРозробники з Масачусетського технологічного інституту заявляють про розробку нового нанотехнологічного біопокриття, здатного практично миттєво зупиняти сильні кровотечі у людей. Спочатку проект розроблявся як рішення для військової медицини для зупинки кровотечі у поранених солдатів, але провівши першу серію випробувань, розробники стверджують, що біопокриття може знайти дуже широке застосування й у цивільній медичній практиці.

За розробкою препарату стоїть один із науково-дослідних підрозділів МТІ, а також датська компанія Ferrosan Medical Devices, що вже створює на базі біопокриття медичний спрей, що включає у себе такий кров'яний агент, як тромбін, відповідальний за згортування крові.

"Можливість швидко зупинити сильну кровотечу - це вкрай приваблива медична розробка. Особливо привабливою вона стає, коли препарат для блокування кровотеч можна розмістити у невеликому корпусі, який можна носити із собою", - говорить Пола Геммонд, одна із розробників препарату.

За її словами, докладно про новий препарат розповідається в останньому номері наукового видання Applied Materials.

Медики говорять, що неконтрольовані сильні кровотечі є причиною неабиякої частини смертей у людей, які отримали серйозні пошкодження внутрішніх органів і зовнішніх тканин. Традиційні методи блокування кровотеч, такі як стягуючий джгут, підходять далеко не завжди і не на всіх органах. З огляду на це, медики та вчені по всьому світу вже досить давно ведуть розробки альтернативних методів боротьби з кровотечами. Такі методи вже є, наприклад перев'язувальні матеріали на базі фібрину або спеціальні біоклеї, але умови їхнього зберігання та недовгий строк використання роблять їх не дуже універсальними. Такі рішення, як цеоліт чи хітозанові пов'язки добре зупиняють кров, але можуть викликати пошкодження тканин або несприятливу імунну відповідь.

Нове біопокриття враховує недоліки своїх попередників і уможливлює використання препарату практично скрізь, наприклад на вулиці з людиною, що потрапила під машину, або прямо на місці військових боїв із солдатами.

У компанії Ferrosan говорять, що раніше компанія випускала спеціальні медичні губки зі спеціальним желатином, просоченим тромбіном, щоб лікарі, що оперують, могли зупиняти кров під час операції. Однак губки необхідно було просочувати спеціальним розчином перед застосуванням. Новий біоматеріал - не потрібно, що робить його придатним для використання в "польових умовах".

Точний біологічний склад і хімічну формулу розробники не розкривають, однак відомо, що тут присутні кілька шарів тромбіну, що впливає на кров, а також дубильні кислоти, що роблять тромбін максимально ефективним. Новий препарат не можна прямо розпорошувати на відкриті рани, замість цього він повинен бути нанесений на компрес, а вже компрес необхідно нанести на рану. У підсумку, розробники обіцяють, що протягом 60 секунд можна буде зупинити навіть сильну кровотечу, тоді як інші засоби для швидкого згортання крові працювали приблизно у 2,5 рази повільніше.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: cybersecurity.ru