Реклама

Потові залози виявились важливим фактором загоєння ран шкіри

( 6 Голосів, Всередньому: 3.50 із 5 )
Sunday, 25 November 2012

потові залози та загоєння ранПогане загоєння ран від діабетичних виразок та інших захворювань важким тягарем лягає на сімейний бюджет, збільшуючи витрати на охорону здоров'я. У Мічиганському університеті провели ряд досліджень, які навели дослідників на нові, ефективні методи лікування.

Виявляється, ті ж самі залози, які змушують нас пітніти, несуть відповідальність за іншу життєво важливу для вашого здоров'я роботу: вони сприяють загоєнню ран.

Шкіра людини багата мільйонами екзокринних потових залоз, які допомагають тілу охолонути після походу у тренажерний зал або прогулянки у спекотний день. Ці ж залози, як показують нові дослідження вчених з Мічиганського університету, також відіграють ключову роль у загоєнні шкірних ран - подряпин, опіків і виразок.

"Лікування хронічних ран, пролежнів і виразок, у тому числі викликаних діабетом, коштує десятки мільярдів доларів у рік в одних лише Сполучених Штатах, і ця сума продовжує зростати. Щось не працює", - говорить доктор Лора Рітті, професор дерматології у Медичній школі університету Мічігану.

Тепер дослідники вважають, що вони виявили один із найпотужніших таємних цілющих інструментів нашого тіла. Класичне розуміння механізму затягування ран полягає у тому, що нові клітини шкіри надходять з волосяних фолікулів і з непошкоджених ділянок шкіри на краях рани. Результати досліджень показують, що клітини з'являються з-під рани. Припускається, що людські екзокринні потові залози також зберігають деяке число дорослих стовбурових клітин, які можуть швидко почати роботу, щоб допомогти загоєнню.

"На перший погляд, здається дивним, що така важлива функція потових залоз досі не була відкрита, - говорить доктор Рітті. - Однак для цього є причина - екзокринні потові залози виявилися недостатньо вивченими, оскільки відсутні у лабораторних тварин, яких зазвичай використовують для досліджень. Ми виявили, що людська шкіра зцілюється особливим чином. Регенеративний потенціал потових залоз був одним із найбільших секретів нашого організму. Наше дослідження, звісно, ​​вже розширило наше розуміння процесів загоєння, і, як ми сподіваємося, прокладе шлях для покращення цільової терапії".

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru