Реклама

Розроблено "непомітний невральний інтерфейс" для взаємодії мозку з комп'ютером

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Saturday, 17 November 2012

інтерфейс мозок-комп'ютерПідключення комп'ютера до головного мозку – значна проблема для біологів і інженерів. Який інтерфейс не пошкодить чутливу тканину життєво важливого органу та одночасно з цим зможе працювати десятиліттями? Можливо, американські вчені знайшли відповідь на це запитання.

Дослідники з Пітсбурзького університету розробили, так званий, «непомітний невральний інтерфейс», що складається з одного проводу з вуглецевого волокна, покритого речовинами, які захистять його від впливу білків головного мозку. Діаметр електрода, розробленого для передачі сигналу від усього одного нейрона, становить близько 7 мікрометрів. Це найтонше провід, створений на сьогоднішній день: він у 3,5 рази тонше попередніх рекордсменів і у 100 разів тонше звичайних електродів, за допомогою яких вивчають мозок тварин.

За словами Такасі Кодзаї, що очолює групу дослідників, вченим потрібен надтонкий електрод, здатний пропрацювати до 70 років. З їхньою допомогою буде покращено інтерфейс мозок-комп'ютер, завдяки якому люди силою думкою зможуть керувати роботичними кінцівками або комп'ютерною мишею.

інтерфейс мозок-комп'ютер

Електрод, використаний пітсбурзькими вченими, був розроблений у Мічиганському університеті. Звичайні електроди, що вживляються у мозок, перестають працювати через кілька років, оскільки вони заростають шрамовою тканиною. Більш тонкі проводи, як видно, мозок «ігнорує». Крім цього, їхні кінчики покривають полімером, який покращує прийом та передачу сигналу.

Крім створення ефективних систем перетворення сигналів, «прослуховування» одиночних нейронів завдяки надмалому діаметру електродів дозволить відповісти на низку найважливіших питань про взаємодію та принципи роботи цих клітин у головному мозку.

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru