Реклама

Японські вчені виростили штучне око зі стовбурових клітин

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 14 April 2011

Штучне окоЕра кіборгів все-таки поволі наступає. Для того, щоб створити "справжню" людину, сьогодні вже створено достатньо штучних органів. Так, вчені досить давно займаються проблемою створення штучних кісток, шкіри, кінцівок... А днями кількість "запчастин" для людини майбутнього збільшилося. Японські вчені із Центру біології розвитку RIKEN виростили штучне око - з усіма шарами сітківки, пігментним епітелієм, фоторецепторами.

Його виростили з ембріональних стовбурових клітин мишей. Наступний етап - створення ока із клітин людини. Він, за розрахунками фахівців, повинен з'явитися не раніше, ніж через два роки.

Цю важливу для людини "запчастину" вчені не планують пересаджувати цілком. Перспективною вони вважають трансплантацію окремих шарів. На їхню думку, така операція дозволить домогтися більшого ефекту в лікуванні таких очних захворювань, як вікова дегенерація макули або пігментна дистрофія.

Наскільки серйозний прорив убік кіборгізації людства зробили вчені, говорить той факт, що сітківка ока по складності будови не поступається корі головного мозку. У ній десять шарів і численні контакти між клітинами, що забезпечує феноменальну світлочутливість. Сітківка не може самовідновлюватися. Тому опіки, розриви або відшарування компенсуються за рахунок неушкоджених ділянок. А в ембріональній сітківці клітини після трансплантації можуть відновлювати функції ока. Головне - щоб клітини прижилися в чужому оці. І японським вченим власне це зробити і вдалося.

 

 

За матеріалами: sbio.info