Реклама

Переломи кісток лікуватимуть стовбуровими клітинами на нанотрубках

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 01 February 2009

perelomІнженери з Університету Каліфорнії в американському Сан-Дієго розробили новий спосіб прискореного росту кісток за допомогою нанотрубок і стовбурових клітин. Дослідники говорять, що їхня методика дозволить швидше й безпечніше відновлювати кісткову тканину після переломів, а також при захворюванні остеопорозом або після перенесеної ортопедичної операції.

В останні кілька років стовбуровіі клітини стали справжніх хітом публікацій у більшості наукових і науково-популярних видань. Особливо часто стовбурові клітини пропонується використовувати для відновлення ушкоджених тканин, тому що цей тип клітин з легкістю трансформується в необхідні тканини. У своїх дослідженнях фахівці з Університету Каліфорнії використовували мезенхімальні стовбурові клітини, розташовані тонким шаром на міцних тонких нанотрубках із оксиду титану. На базі нанотрубок надалі й здійснюється прискорена диференціація первинних стовбурових клітин.

За словами авторів методу, на базі нанотрубок стовбурові клітини досить швидко трансформуються в остеобласти або первинний матеріал для створення кісток в організмі людей. Ще одна особливість методу в тому, що для нього можуть бути використані не ембріональні стовбурові клітини, одержання яких у суспільстві сприймається неоднозначно по етичних причинах. Мезенхімальні клітини можуть бути отримані безпосередньо з організму хворого.

"Якщо ви зламаєте ногу, наприклад, катаючись на лижах або ковзанах, то в більшості випадків хірург-ортопед порекомендує титановий стрижень у якості імпланта, а ви будете ходити на милицях не менше трьох місяців. Але ми сподіваємося, що за допомогою нашої розробки прискореного вирощування костей зі стовбуровими клітинами, ви повноцінно встанете на ноги вже через місяць", - говорить один із учасників дослідження Сунго Цзін.

"Наші лабораторні й практичні випробування показують, що запропонована технологія не тільки сприяє прискореному лікуванню при переломах, але й відновлює кістки при їхньому ослабленні. Це надзвичайно актуально для людей похилого віку", - говорить він.

Каліфорнійські медики відзначають, що процес відновлення кісткової тканини можна ще більше прискорити, причому відтворені кістки будуть навіть міцніші за "оригінал". Для цього потрібно дещо збільшити товщину нанотрубок із оксиду титану. "Більш товсті нанотрубки дозволяють кісткам швидше загоюватись і ставати міцнішими", - говорять фахівці.

У найближчий рік розробники нового методу мають намір домогтися дозволу на клінічне випробування на реальних переломах у лікарнях.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru