Реклама

Виявлено останки найдавнішої живої істоти

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 04 February 2009

spongesВ Омані виявлені останки хімічної присутності найдавніших тварин із усіх раніше знайдених - невеликі морські губки жили на планеті ще 635 млн років тому. У той період часу на Землі не було ні однієї з більш-менш відомих нам груп тварин. Виключення становлять лише самі губки.

Сліди, виявленого найдавнішого мешканця планети сягають до класу стовбурних губок. Сьогодні представники цього виду, правда в дуже відмінній формі, також живуть в океанах, причому деякі із цих губок можуть досягати 2 метрів у довжину. Древні губки мали діаметр близько 3-4 мм і виявити їх вдалося лише по непрямим ознакам - так званим стеранам, що являють собою залишки клітинних мембран цих тварин.

Виявити самі губки вже неможливо, тому що за минулі 635 млн років про них стерлися останні сліди.

Вчені говорять, що древні губки жили на планеті в останні моменти Кріогенію - геологічного періоду, що почався 850 млн років тому та закінчився саме 635 млн років тому. Саме в цей період на Землі відбулося найбільш масове за всю історію планети зледеніння - Земля покрилася льодовиками аж до екватора. Очевидно,  що до кінця цього періоду наша планета вже прогрілась достатньо для утворення порівняно складних форм життя.

Крім того, відразу ж після закінчення Кріогенію на планеті почався геологічний період Камбрій, на який припадає розквіт різноманітних форм життя. Після оцінки в 530 млн років на планеті вже існувало декілька чітко розділених класів тварин.

Нагадаємо, що перші живі мікроорганізми на нашій планеті з'явилися значно раніше - 3,5 млрд років тому, ними стали невеликі колонії водяних мікроорганізмів.

Німецькі вчені з Ветеринарного університету в Гановері говорять, що факт наявності губок 635 млн років тому говорить про те, що вже в період Кріогенію у світовому океані було досить розчиненого кисню для того, щоб він став домом для перших багатоклітинних живих організмів і було це ще за 100 млн років до періоду розквіту біологічної розмаїтості.

Дотепер вважалося, що в період Кріогенію світовий океан промерз на глибину приблизно в 1,5 км. Тепер очевидно, що в реальності глибина промерзання була меншою, в протилежному випадку в кисню не було б достатньо часу для інтенсивного проникнення у воду.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru