Реклама

"Їстівні" медичні пристрої зроблять лікування більш безпечним та ефективним

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Saturday, 04 January 2014

розумні таблеткиКоли ви хворієте, ваш лікар зазвичай прописує вам певну процедуру лікування. І якщо ви будете дотримуватися всіх приписів цієї процедури, яка у більшості випадків будується на ретельних розрахунках, то ви одужаєте. Але що ж станеться, якщо внаслідок деяких причин ви забудете вчасно прийняти відповідні лікарські препарати або ж випадково перевищите їх допустиму дозу? Уникнути таких ситуацій допоможуть так звані "розумні" таблетки, які необхідно прийняти лише один раз. Ця "розумна" таблетка насправді є досить складним електронно-механічним пристроєм, який, використовуючи сигнали від датчиків певного виду або сигнали від внутрішнього таймера, випускає всередину організму строго визначену дозу лікарського препарату.

На даний час вже існують і застосовуються зразки таких "розумних" таблеток. Нажаль, їм усім притаманний один недолік - вони всі повинні покинути межі людського організму природним шляхом після виконання ними свого завдання, що у деяких випадках пов'язане з певними труднощами. Вирішенням цієї проблеми є використання так званої "їстівної" електроніки, електронних пристроїв, виготовлених із безпечних для людського організму матеріалів, які повністю розкладаються через деякий час після виконання своїх функцій. Такі матеріали вже давно відомі вченим, але перешкодою до широкого виробництва і застосування "їстівних" електронних пристроїв до останнього часу була відсутність "їстівного" джерела живлення, хімічної або акумуляторної батареї.

медичний зонд

Медичний зонд

Вирішити проблему створення "їстівного" джерела живлення вдалося інженеру-біомедику Крістоферу Беттінгеру (Christopher Bettinger) з університету Карнегі-Меллоун, який розробив гнучку батарею, матеріал якої розкладається за допомогою мікроорганізмів. Як матеріал електродів цього джерела живлення використано меламін морської каракатиці, істоти, здатної самостійно виробляти необхідну їй у деяких випадках електричну енергію. Нова батарея здатна виробити до 10 мікроампер струму протягом проміжку часу від 5 до 24 годин, перебуваючи у будь-якій точці людського організму. Після виконання своєї функції, матеріал зазнає кардинальних змін своєї структури і батарея розпадається під впливом мікроорганізмів на нейтральні речовини, що не викликають ніяких побічних ефектів.

Використання таких "їстівних" батарей не обмежується лише "розумними" таблетками. Вони можуть стати джерелом енергії для інших "їстівних" медичних пристроїв, обладнаних різними датчиками і камерами, які у недалекому майбутньому стануть заміною зондам, які вводяться пацієнтам через рот або в інші місця тіла хірургічним шляхом. Крім цього, такі батареї зможуть приводити у дію інші пристрої медичного призначення, такі як електричні стимулятори, що впливають на головний мозок і елементи нервової системи для боротьби з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org