Реклама

Сліпоту лікуватимуть імплантацією всередину ока мініатюрного робота

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 18 March 2011

око роботВчені Інституту робототехніки та інтелектуальних систем (Цюрих, Швейцарія) створили мініатюрного робота для імплантації в око. Робот призначений для більш ефективної «доставки» ліків всередину ока та потрібний для лікування макулодистрофії, що є одним з основних факторів сліпоти в похилому віці.

Макулодистрофія – обширне поняття. Під ним мається на увазі ряд захворювань, внаслідок яких відбувається ураження сітківки. Передумовами макулодистрофії є патологія судин і порушення кровопостачання центральної зони сітківки.

Робот буде керуватись за допомогою сучасної електромагнітної системи Octomag, що застосовується в автоматизованій хірургії. Маленький пристрій вживлять в око за допомогою голки. Робот буде містити певний запас необхідного лікарського препарату. Після переміщення пристрою до потрібної ділянки ока з нього виприснеться потрібна доза медикаментів.

око робот

Недавно був успішно проведений один з початкових етапів випробування. Робота протестували на здатність пересування в оці мертвої свині. Незабаром почнуться випробування на живих тваринах.

На сьогоднішній день найпоширенішим методом лікування макулодистрофії є ін'єкції в очі. Однак лікарські препарати при такому лікуванні швидко розсмоктуються в сітківці, а тому до цієї неприємної процедури доводиться вдаватись досить часто. Використання робота дасть можливість застосовувати ліки більш ефективно та зручніше для пацієнтів.

 

 

За матеріалами: iscience.ru