Реклама

Біологічний 3D-принтер зміг надруквати модель людської нирки

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 08 March 2011

ниркиЗа допомогою сканера та пристрою, що дозволяє відтворювати тканини людського організму, протягом трьох годин була виготовлена модель нирки. Це відбулося на очах у відвідувачів заходу TED 2011.

Отриманий продукт був саме моделлю, що складається із зовнішньої оболонки, а внутрішня тканина та судинна система в нього були відсутні. Автор технології, директор Інституту регенеративної медицини при Університеті Уейк Форест Ентоні Атала мав намір лише продемонструвати працездатність свого винаходу.

Презентація відбулася на конференції по нових технологіях і дизайну TED 2011, що проходила з 28 лютого по 4 березня в американському місті Лонг-Бич.

Система, яку запропонував дослідник, включає 3D-принтер, сконструйований зі звичайного побутового принтера, і клітин тканини, вирощених на основі невеликих зразків з організму пацієнта. Ушкоджена ділянка тіла або орган сканується за допомогою комп’ютерної томографії і слугує моделлю для відтворення реального органу, що друкується шар за шаром.

Теоретично такий друк можливий не тільки поза організмом, але й на живій людині. При цьому орган, що вийшов з ладу, можна використовувати як «риштування» для нової тканини. Весь процес, який пан Атала порівняв із приготуванням листкового торту, займе близько 6-7 годин.біопринтер

Фахівці Інституту регенеративної медицини провели експерименти по загоєнню ран на мишах, «надрукувавши» шари фібробластів (клітин сполучної тканини) і кератиноцитів (основа епідермісу —зовнішнього шаруючи шкіри). Завдяки цьому рани тварин затяглися не через п'ять тижнів, як зазвичай, а всього через два.

Зараз команда пана Атали працює над відтворенням двох десятків різних тканин і органів, включаючи кровоносні судини, серцеві клапани, кістки та м'язи. Планується проведення клінічних випробувань на свинях, після чого, ймовірно, можна буде випробувати нову методику на людині. Найважливішим органом з погляду трансплантації є нирки, які потребують 90% пацієнтів, що піддаються такого роду операціям.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru