Реклама

Вчені навчились перетворювати тканини у інший тип без стовбурових клітин

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Monday, 07 May 2012

перепрограмування тканин мікро-РНКАмериканські вчені змогли перетворити рубцеву тканину серця, пошкодженого у результаті інфаркту міокарда, у м'язову без використання стовбурових клітин.

Рубець на серцевому м'язі з'являється після інфаркту міокарда. У результаті припинення доступу кисню частина тканин відмирає і на їхньому місці формується сполучнотканинний рубець. Внаслідок специфіки тканин рубець не бере участь у роботі серця, знижуючи тим самим його загальну працездатність.

Вчені з Університету Дюка показали, що при введенні у клітини комбінації молекул з мікро-РНК проходить диференціація фібробластів, які формують рубець, у робочі кардіоміоцити. Клітини, що утворились, мають всі характеристики, властиві справжнім клітинам серцевого м'яза. Експеримент по перепрограмуванню клітин був проведений на культурах клітин і на лінії мишей з ішемічною хворобою серця. Було показано, що при однократному введенні суміші мікро-РНК фібробласти перетворювалися у кардіоміоцити.

Вчені припускають, що у такий же спосіб можна «перепрограмувати» клітини й інших тканин, таких як мозок, нирки і так далі.

Ця методика має ряд переваг перед використанням стовбурових клітин, і головна з них - простота у застосуванні. Крім того, ця методика дозволяє виключити можливі генетичні зміни, які виникають при застосуванні стовбурових клітин. Найближчим часом вчені планують випробувати свою методику на більших тваринах.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: km.ru