Реклама

Вчені відкрили у людського серця здатність до саморегенерації

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 19 February 2011

серцеВчені із британського університетського коледжу в Лондоні виявили надзвичайну властивість людського серцевого м'яза. За словами британців, наше серце здатне саме себе ремонтувати.

Фахівці встановили, що клітини, розташовані в зовнішніх шарах серцевого м'яза, здатні мігрувати вглиб нього для того, щоб відновити ушкоджені ділянки різних внутрішніх структур. Переміщенням клітин керує спеціальний білок - бета-тимозин 4, вже відомий медикам, як засіб для відновлення м'язової тканини після ушкоджень, теж саме справедливо й для серця.

Дане відкриття здатне відкрити нові способи застосування білків і їхніх з'єднань для лікування серцевих нападів і серцевої недостатності. Крім того, за допомогою даного відкриття фахівці можуть діагностувати таку причину смертей як раптова зупинка серця.

Медики говорять, що клітини, розташовані на зовнішніх стінках серця в сполученні в бета-тимозином здатні відігравати роль так званих серцевих стовбурових клітин, тому що при необхідності вони можуть мігрувати в різні частини серцевого м'яза і трансформуватися в клітини ушкоджених ділянок.

Цікаво також і те, що раніше вчені думали, що якщо серце й відновлюється, то відбувається це так само як і у випадку з іншими внутрішніми органами - за допомогою хімічних сигналів, що координуються спинним мозком. Однак у випадку із серцем це не так - тут процес відновлення повністю автономний і спинний мозок не має ніякого відношення до цього. Медики підкреслюють, що серце, таким чином, стало єдиним органом в організмі людини, здатним регулювати себе самостійно.

Більш того, подальші досліди вчених британського Університетського коледжу показали, що той же самий бета-тимозин 4 здатний координувати роботу серця. Досліди на лабораторних мишах, що мають нестачу даного білка, показали, що серцевий м'яз не функціонував у звичайному режимі, серцеві скорочення вповільнювалися і кровоносна система в організмі працювала вкрай в'яло.

Для дослідження "чудодійних" властивостей бета-тимозина фахівці витягли деяку кількість клітин із зовнішніх шарів стінок серця здорових мишей. Після того як вчені виростили дані клітини в лабораторних умовах, вони були імплантовані мишам із серцевою недостатністю, однак самопочуття останніх не покращилося через те, що в імплантованих клітинах був відсутній необхідний білок.

Керівник дослідження доктор Пол Рілі сказав: "Ми виявили, що в поєднанні з бета-тимозином 4 клітини навіть дорослих лабораторних мишей здатні виконувати роль серцевих стовбурових клітин і відновлювати ушкоджені ділянки серця".

В майбутньому ми сподіваємося відповістити на запитання як саме клітини використовують даний білок для відновлення та для міграції всередину м'яза.

За словами представників британської асоціації серцевих досліджень результати даного дослідження є вкрай важливими, тому що серцеві захворювання  - одна з найпоширеніших у світі причин смертності людей.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru