Близько 60 мільйонів людей у світі є носіями мутації, що практично неминуче призводить до розвитку серцевих захворювань. Такі дані були отримані й опубліковані в науковому журналі Nature Genetics групою міжнародних дослідників.
Уперше вчені виявили мутацію гена, відповідального за виробіток білка MYBPC3, що міститься в серцевих тканинах, п'ять років тому в Індії. "Ген серцевих захворювань" був виявлений у представників двох сімей, що страждали кардіоміопатією, - захворюванням, що приводить до ураження серцевого м'яза.
Як з'ясувалося в результаті досліджень, наявність цієї мутації в сім разів підвищує ймовірність розвитку хвороби.
Учені також прийшли до висновку, що молодий організм, цілком ймовірно, може протистояти цьому генетичному відхиленню, однак згодом він втрачає таку здатність, тому серцеві захворювання розвиваються у носіїв гена в зрілому віці.
Ймовірно, дана мутація виникла близько 30 тисяч років тому, а її широке поширення пов'язане з тим, що "ген серцевих захворювань" проявлявся, як правило, після того, як у його носіїв з'являлися діти, вважає один із авторів наукової праці - британський дослідник Кріс Тайлер-Сміт.
За його словами, виявити мутацію в молодому віці нескладно, однак поки науці не відомі способи її лікування, тому лікар може лише порадити людям із групи ризику вести здоровий спосіб життя.
Як відзначається в дослідженні, серцеві захворювання посідають перше місце серед причин смертності у світі.
За матеріалами: www.newsru.ua
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: