Реклама

Вчені знайшли спосіб як подолати жіноче безпліддя

( 10 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Saturday, 17 March 2012

жіноче безпліддяЗавдяки новому дослідженню, було встановлено, що у кожної дорослої жінки є стовбурові клітини, з яких можна виростити яйцеклітини у лабораторних умовах.

Більше того, вченим також вдалося довести що ці клітини можуть бути запліднені. Одержати експериментальне підтвердження цьому факту, дослідникам вдалося тільки після проведення експерименту на лабораторних пацюках. Варто нагадати, що дотепер, існувала теорія про те, що кожна жінка народжується з певною кількістю яйцеклітин. Але нещодавні дослідження показали, що дана теорія помилкова. Цікавим є той факт, що відкриття вдалося зробити абсолютно випадково. 

Вчені займалися пошуком білку DDX4, що експресується у стовбурових клітинах. У ході цього процесу і були виявлені такі стовбурові клітини. 

Варто підкреслити, що вирощені у лабораторії яйцеклітини, за своєю будовою та поведінкою ніяк не відрізнялися від природних. Але проводити такі експерименти з людськими матеріалами забороняється законом, тому, вчені вирішили продовжити свої дослідження на лабораторних пацюках. І надалі, було встановлено, що ці клітини можуть запліднюватись. 

Як повідомляють вчені, головною метою експерименту було довести, що в організмі людини існують стовбурові клітини, які є джерелом для виробництва яйцеклітин протягом періоду репродуктивного віку жінок. Відкриття цих клітин, дає можливість для розвитку нових напрямків у галузі лікування жіночої безплідності. До того ж, це може дозволити збільшити репродуктивний вік жінок. 

Варто нагадати, що раніше стовбурові клітини вдалося одержати зі шкіри. У такий спосіб вдалось вирішити питання етичності, адже до цього моменту стовбурові клітини одержували лише з ембріонів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: sbio.info