Реклама

У США почали лікувати ембріональними стовбуровими клітинами

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 12 October 2010

stovbur_klitУ США почався перший в історії курс лікування людськими ембріональними стовбуровими клітинами (ЕСК). До цього в країні застосовувалася тільки терапія на основі стовбурових клітин, отриманих з дорослих тканин.

Пастирський центр в Атланті (штат Джорджія) пройшов не одне випробування, перш ніж судовий розгляд закінчився перемогою лікарів, які стверджували, що людські ЕСК мають величезний потенціал для лікування хвороб і регенерації тканин. Їм перешкоджали супротивники абортів, адже ЕСК можуть бути отримані тільки шляхом «знищення людських ембріонів».

Хірурги ввели пацієнтові, що страждає від травми спинного мозку, мільйони клітин GRNOPC1 (попередників олігодендроцитів), виведених з ЕСК. Лікарі сподіваються, що клітини будуть стимулювати ріст нервових закінчень і приведуть до відновлення ушкоджених нервів і порятунку від паралічу. Експерименти на пацюках показали, що позитивний ефект досягається приблизно через місяць. Втім, головна мета — подивитися, наскільки безпечним буде лікування.

Верховний суд США вперше дав «добро» на використання людських ЕСК у січні минулого року, але вже в серпні Управління по контролю якості продуктів і ліків захотіло додаткових доказів того, що лікування не спричинить утворення кисти, як у тварин в деяких випадках.

Цього серпня був отриманий повторний дозвіл, але законність державного фінансування досліджень у цій області дотепер перебуває під сумнівом.

Ім'я, вік та стать пацієнта не розголошуються.

 

 

За матеріалами: compulenta.ru