Реклама

Медузи допоможуть живити нанопристрої електроенергією

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 07 October 2010

meduza_energiyaШведські дослідники стверджують, що навчились використовувати органічні протеїни, присутні в організмах медуз, що живуть у північних морських водах, для створення мікроскопічних паливних елементів, придатних для живлення різноманітних електронних пристроїв.

За словами фахівців, медуза Aequorea Victoria має у своєму складі спеціальний флуоресцентний протеїн, який дозволяє їй світитися в темряві. Дослідницька група з Технологічного університету міста Готенбурга освоїла техніку одержання цього протеїну й використання його в якості біопалива. Фахівці кажуть, що коли буквально крапля протеїну поміщається на алюмінієві електроди та потім піддається впливу звичайного ультрафіолетового випромінювання, то починається хімічна реакція, в рамках якої створюється електричне коло наноскопічного масштабу. Створюваної кількості енергії цілком достатньо для живлення якого небуть невеличкого електронного пристрою.

Вчені кажуть, що органічний протеїн може постачати електрикою так звані нанопристрої, які знаходять застосування в медицині, приладобудуванні, наукових дослідженнях та інших галузях. У рамках демонстрації свого винаходу шведські вчені створили мікроскопічний ліхтарик, що працює винятково на базі ферментів, отриманих з організму медуз.

Зараз вчені намагаються відтворити в лабораторних умовах даний протеїн, щоб його можна було виробляти в промислових масштабах за низькою ціною.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru