Реклама

Аспірин протидіє розвитку раку кишечника

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 17 September 2010

aspirinУсього одна таблетка аспірину в день може захистити від раку кишечника, стверджують співробітники Університету Единбурга (Великобританія).

Колектив вчених на чолі із професором Малкольмом Данлопом вивчив, як аспірин подіяв на 6 тисяч чоловік, половина з яких хворіли на рак кишечника, а інші були здорові. З'ясувалося, що щоденний прийом однієї таблетки (75 мг) протягом року на 22% знижує ймовірність розвитку онкологічної недуги. Якщо ж пити цей препарат протягом п'яти років, ризик зменшується на 30%.

Автори роботи відзначають: хоча результати дослідження виглядають багатообіцяючими, люди не повинні займатися самолікуванням. Перш ніж почати приймати аспірин навіть у малих дозах, варто обов'язково проконсультуватися з лікарем, оскільки препарат може викликати внутрішні й мозкові мікрокровотечі, особливо в людей похилого віку.

Нагадаємо, що аспірин захищає людину і від багатьох інших захворювань. Зокрема, нещодавно було встановлено, що за допомогою цих ліків можна убезпечити вагітних жінок від прееклампсії. Крім того, жінки, що регулярно приймають аспірин, у два рази рідше вмирають від раку грудей: у тих, хто п’є аспірин два-п'ять днів на тиждень небезпека виникнення раку знижується на 60%, а ймовірність смерті від онконедуги - на 71%. Нарешті, відомо, що аспірин, якщо приймати його щодня або щотижня, зменшує ймовірність розвитку рака шлунка майже на 40%...

Результати досліджень опубліковані в журналі Gut.

 

 

За матеріалами: compulenta.ru